Zalman K650WP – wodoodporne klawiatury

Zalman K650WP

Nowość na rynku klawiatur wodoodpornych – Zalman K650WP , stworzona z myślą o tych, dla których picie soku czy kawy przed komputerem, oraz podjadanie rzeczy płynnych są standardem kończącym się często zalaniem klawiatury.

Specjalna konstrukcja Zalman K650WP zaprojektowana tak, by osłaniać najważniejsze podzespoły klawiatury przed wodą, dzięki czemu zapewnia jej ochronę przed kontaktem z płynami i zniszczeniem elementów, bez których klawiatura nie może sprawnie działać. Ochronne warstwy stanowi tutaj wodoodporna taśma umiejscowiona między płytą gumową pod przełącznikami klawiatury oraz płytą usztywniającą. Ciekawostką jest również zlokalizowanie na klawiaturze odpowiednich „dziur”, czyli odpływów, które w strategicznych punktach sprzętu szybko odprowadzają nadmiar wody na zewnątrz, zanim ta zdąży dostać się do newralgicznych punktów klawiatury.

Dzięki swojej wodoodporności Zalman K650WP ma też dodatkowe plusy: w przypadku zabrudzenia jej np. jedzeniem, można swobodnie zanurzyć całą klawiaturę w wodzie i „umyć ją” w ten sposób – pozbywając się z powierzchni klawiszy lepkich pozostałości jedzenia, czy zaschniętych resztek utrudniających pracę. W czasie tej czynności można też dla bezpieczeństwa swobodnie zablokować wszystkie klawisze klawiatury.

Na dokładkę: dla wzmocnienia wytrzymałości klawiatury zapewniono jest tzw. meshowy spód oraz znajdujące się w środku sprzętu aluminiowa i gumowa płytka. Z myślą o graczach dorzucono tu również przełączniki hybrydowe będące dobrym połączeniem klawiatury mechanicznej i membranowej. Mała głośność zestawiona też z lekkością nacisku uaktywniającego przyciski klawiatury prowadzą do tego, że gra się z jej użyciem cicho, lekko i bardzo wygodnie.

Model Zalman K650WP posiada też anti-ghosting do 26 klawiszy jednocześnie, oraz bardzo praktyczną w czasie gier możliwość blokady klawisza Windows, którego przypadkowe naciśnięcie zwykle wyrzuca z systemu i może przez to zaburzać płynność gry. Plus regulowana wysokość nóżek i wklęsłe przyciski do komfortowego grania.

To wszystko sprawia, że Zalman K650WP jest klawiaturą idealną do zabrania w podróż i na gamingowe wyprawy, podczas których warunki do korzystania z komputera czy laptopa nie są idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.