Zaawansowana sztuczna inteligencja w nowej wersji aplikacji Teams

Grupa młodych ludzi ze słuchawkami i mikrofonami, w biurze, rozmawiająca przez komputerowe komuniatory

Lepiej spersonalizowane, bardziej inteligentne i bezpieczniejsze spotkania to podstawowe zalety nowej wersji popularniej aplikacji Microsoftu. Teams Premium to bardziej zaawansowana wersja aplikacji, która zapewni nowe funkcje popularnego komunikatora. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji nie przeoczymy żadnych ważnych informacji nawet ze spotkania, na którym nas nie było.

Oficjalna premiera Teams w wersji Premium będzie miała miejsce w lutym bieżącego roku, jednak już od grudnia 2022 roku użytkownicy komercyjni mieli okazję zapoznać się z wersją Preview.

Łatwiejsza komunikacja dzięki sztucznej inteligencji

Nowy Teams Premium wykorzystuje Technologię AI, aby zwiększyć bezpieczeństwo i produktywność wirtualnych spotkań i webinarów. Zapewnione zostanie tłumaczenie napisów na żywo w 40 językach, więc spotkania osób z różnych krajów staną się prostsze i przyjemniejsze niż dotychczas. Teams zapewni nam automatyczne tłumaczenie spotkania na nasz język, aby było ono w pełni zrozumiałe.

Wyjątkowo przydatnym rozwiązaniem mogą być inteligentne podsumowania. Dzięki nim nie przegapimy najważniejszych informacji ze spotkań, na których nas nie było. Na podstawie nagrań i transkrypcji zebrane zostaną dla nas najważniejsze i najciekawsze fragmenty. Sztuczna inteligencja będzie generować automatyczne znaczniki na osi czasu, informujące nas o ważnych momentach w spotkaniu, na przykład w sytuacji, gdy zostanie wymienione nasze imię i nazwisko.

Jeszcze większe bezpieczeństwo spotkań

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom łatwiej będzie chronić poufność danych omawianych lub prezentowanych w czasie spotkanie. Wprowadzone będzie szyfrowanie end-to-end i możliwe będzie łatwe kontrolowanie, którzy uczestnicy spotkania mogą je nagrywać. W przypadku wyjątkowo wrażliwych informacji będzie można wyłączyć możliwość kopiowania danych z czatu.

Łatwa konfiguracja spersonalizowanych spotkań

Łatwo wybierzemy odpowiednią konfigurację spotkania na podstawie tematów dyskusji i odbiorców. Teams Premium umożliwi nam wizualną personalizację spotkań poprzez ustawienie logotypu, tła w poczekalni i na spotkaniach oraz własnych scen w trybie Razem.

Teams Premium są przeznaczone do użytku komercyjnego i będą posiadać nowe funkcje dla organizacji realizujących wirtualne spotkania z klientami. Będzie je można wykorzystywać do prowadzenia sprzedaży, obsługi klienta, konsultacji finansowych, pomocy technicznej, a nawet do realizacji porad medycznych.

Nowe narzędzia do prowadzenia webinarów

Teams Premium zaoferuje również zaawansowane funkcje usprawniające realizację webinarów. Podstawowe funkcje to wirtualny green room dla organizatorów i prezenterów (umożliwiający spotkanie i przygotowanie przed rozpoczęciem transmisji na żywo), zarządzenie przebiegiem wydarzeń i listą oczekujących na rejestrację, czy automatyczne przypomnienia e-mail dla zarejestrowanych użytkowników.

Niestety do wersji Premium mogą zostać przeniesione niektóre funkcje znane do tej pory z wersji darmowej. Nie wszystkie funkcje będą też dostępne od razu. Część nowych rozwiązań będzie dopiero wdrażana w najbliższych miesiącach.

Ten artykuł jest z kategorii Software.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.