Najciekawsze laptopy do 3000 zł

Dłonie spoczywające na klawiaturze laptopa

Zakup nowego laptopa to nierzadko spory problem. Z jednej strony chcielibyśmy kupić sprzęt, który starczy nam na lata, z drugiej warto byłoby nie wydawać na niego fortuny. W związku z tym chcielibyśmy przyjść z pomocą i w artykule przedstawić nasz osobisty ranking najlepszych laptopów do 3000 zł. Przedstawiamy kilka najlepszych według nas propozycji, porównując ich cenę do oferowanej jakości. Zapraszamy do lektury!

Acer Aspire Vero

Pierwszym z opisywanych w artykule laptopów jest Acer Aspire Vero. Ten przenośny komputer zakupimy już za 2900 zł. Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się jego funkcjonalnościom? Przede wszystkim dlatego, że zakupując model od firmy Acer, możemy być pewni wykonania wysokiej jakości z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu we wzorowy sposób przyczyniamy się do dbania o środowisko naturalne. Konstrukcja laptopa została opracowana w staranności o jej trwałość. Poza atrakcyjnym wyglądem Acer oferuje nam do wyboru 14- oraz 15-calowe wyświetlacze IPS o rozdzielczości Full HD, 7- godzinny czas pracy baterii oraz do 16 GB pamięci systemowej. Oprócz tego kartę pamięci o pojemności 512 GB SSD, Windows 11 Home 64 bitów i procesor Intel Core i5.

Huawei MateBook D15

Kolejny model, który chcemy zaproponować do Huawei MateBook D15. Chiński producent sprzętu elektronicznego proponuje nam laptopa, którego kupimy wydając ok. 3000 zł. W tej cenie dostaniemy bardzo wiele różnych funkcjonalności przydatnych w pracy, jak i do użytku prywatnego. Laptop posiada 15,6-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Zaletą tego modelu jest jego wyjątkowo mała waga, która wynosi zaledwie 1,5 kg. Podzespoły, które otrzymamy w pakiecie to 8 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 512 GB oraz procesor Intel Core i5.

HP 15s

Szukając laptopa do 3 tys. złotych, warto zainteresować się HP 15s. Za niecałe 2900 zł dostaniemy solidny sprzęt o bardzo przyzwoitych parametrach, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę niewielką kwotę, jaką będziemy musieli na niego wydać. Przy zakupie HP 15s otrzymujemy w pakiecie oryginalną wersję Windows 10 Home Edition, dysk SSD o standardowej pojemności 512 GB, a także 16 GB pamięci RAM. Jedyną różnicą z poprzednimi propozycjami jest procesor. HP proponuje nam zamiast Intela inny wybór, a mianowicie AMD Ryzen 5 5500U 2,1 – 4,0 GHz wraz z kartą graficzną AMD Radeon Graphics.

Lenovo Ideapad 3

Ostatnią naszą propozycją jest laptop uznanej chińskiej marki Lenovo, która na polskim rynku jest w ostatnich latach coraz bardziej popularna. Lenovo Ideapad 3 to najtańszy model w naszym zestawieniu, ponieważ zakupimy go już za 2400 zł. W tej cenie otrzymujemy od producenta matową matrycę i ekran o rozdzielczości Full HD. W zestawie będziemy mieć system Windows 11, kartę graficzną AMD Radeon Graphics, 8 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 512 GB, a to wszystko podparte sześciordzeniowym procesorem AMD Ryzen 5 5500U. Za tak małe pieniądze Lenovo Ideapad 3 wydaje się bardzo dobrą opcją dla wszystkich chętnych osób do zakupu laptopa, bez konieczności wydawania fortuny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.