Sony PlayStation 5 zawiesza się po ostatniej aktualizacji

Na pierwszym planie pad do PS5, na drugim telewizor z ekranem głównym włączonej konsoli

Kilka dni temu Sony udostępniło najnowszą aktualizację systemu dla konsoli PlayStation 5. Niestety po jej przeprowadzeniu system może zawieszać się w trakcie grania. Wszystko z powodu konieczności ponownego zaakceptowania warunków regulaminu.

Konsole do gier PlayStation znane są z niezawodności, dlatego problemy, które mogą wystąpić po aktualizacji firmware, dziwią i irytują użytkowników. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania dla konsoli PlayStation 5 system nagle wylogowuje użytkowników w trakcie grania i wymusza ponowne zaakceptowanie warunków korzystania z usługi PlayStation Network. Niestety często nie kończy się na samym przelogowaniu. System PS 5 po wyświetleniu komunikatu w trakcie gry zawiesza się i konieczny jest restart urządzenia.

Proste rozwiązanie problemu zawieszania się konsoli

O problemie informuje witryna PlayStation LifeStyle i podaje proste rozwiązanie. Konieczne jest ponowne uruchomienie konsoli i ręczne wylogowanie się z usługi. Dopiero po ponownym zalogowaniu jesteśmy proszeni przez system o zaakceptowanie nowych warunków zaktualizowanego regulamin. Jeśli nie przeprowadzimy tych czynności, system może zawieszać się do czasu, aż nie trafimy na nowy regulamin.

Aktualizacja oprogramowania lub zmiana w zapisach regulaminu wprowadzane są regularnie i zazwyczaj nie są uciążliwe dla użytkowników. Tym bardziej dziwi fakt, że po ostatnich zmianach system wymusza na użytkowniku przeprowadzenie konkretnego działanie w trakcie gry. Szczególnie że obarczony błędem proces doprowadza w wielu przypadkach do niestabilnego działania urządzenia. O ile w większości przypadku jest to irytujące, to szczególnie uciążliwe staje się w przypadku rozgrywek on-line. Ponieważ system automatycznie przechodzi w tryb off-line, gracz traci osiągnięte postępy w aktualnej rozgrywce.

Sony nie informuje oficjalnie o błędzie

Rozwiązanie problemu jest na tyle proste i szybkie w przeprowadzeniu, że można się dziwić, dlaczego Sony samo nie poprosiło użytkowników o przejście ścieżki ponownego logowania.

Problem nie pojawia się u wszystkich użytkowników, ale jest na tyle uciążliwy, że szybko został nagłośniony przez graczy. Sony jak na razie oficjalnie nie odniosło się do pojawiającego się błędu, można jednak przypuszczać, że zostanie on usunięty wraz z kolejną aktualizacją oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.