Asus PG248Q – nowy monitor dla graczy i entuzjastów

monitor Asus PG248Q

Podczas tegorocznych targów programowych Computex Asus przedstawił najnowsze monitory stworzone z myślą o graczach i nie tylko. Na uwagę zasługują PG248Q oraz PG258Q. Czym wyróżniają się te dwa modele?

Podczas tegorocznych targów komputerowych Computex, które są jedną z najważniejszych tego typu imprez na świecie, marka Asus pochwaliła się dwoma nowymi modelami laptopów. PG248Q i PG258Q mają zwracać uwagę nieprzeciętną jakością obrazu. Bez problemu sprawdzą się jako sprzęt do celów rozrywkowych, ale przydadzą się także w pracy. Jakie są ich atuty?

PG248Q to monitor należący do rodziny ASUS ROG Swift. Posiada profesjonalny ekran o rozdzielczości 1080 pix i z panelem Twisted Nematic o przekątnej liczącej sobie 24 cali. Monitor wyposażony jest w technologię G-Sync. Jego kontrast to 1000:1, a kąty widzenia wynoszą 160 lub 170 stopni w pionie lub w poziomie. Jego matryca gwarantuje odświeżanie na wysokim poziomie, wynoszącym nawet 180 Hz po maksymalnym ustawieniu. Czas reakcji monitora to zaledwie 1ms, co oznacza, że jest niezwykle szybki, a to zapewnia mu wyjątkową płynność w trakcie pracy i pozwala zapobiec problemom z urywaniem obrazu czy jego zacinaniem. Krótki czas reakcji będzie ceniony głównie przez graczy komputerowych. Monitor posiada wejścia DisplayPort oraz USB. Do tego dochodzi HUB z portami USB i złączami audio.

PG258Q to monitor, który może pochwalić się matrycą o poziomie odświeżania wynoszącym 240 Hz. Monitor wyposażony jest w rozdzielczość Full HD, a czas jego reakcji to również 1ms. Jego wyświetlacz jest minimalnie większy od poprzednika, ponieważ wynosi 24,5 cala. W tym modelu także zastosowano technologię G-Sync. Uwagę trzeba koniecznie zwrócić też na elegancki, nowoczesny design tego monitora. Został stworzony tak, by bez problemu wpasować się do wieloekranowych zestawów, a do tego wbudowane ma lampy LED, które ciekawie oświetlają najbliższe otoczenie. W monitorze znajduje się wejście DisplayPort 1.3/1.4.

W przypadku obu nowych modeli, Asus nie zamierza na razie mówić zbyt dużo. Wciąż jeszcze nie wiadomo nawet, na kiedy przewidziana jest ich premiera. Pojawiają się jednak pogłoski, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.