Trzy nowe karty dźwiękowe od Asusa

Asus Strix Raid DLX

Firma Asus zaprezentowała trzy nowe karty dźwiękowe, które wyróżniają się m.in. technologią redukcji hałasu, aplikacją do namierzania przeciwników, a także wyjątkowo czystym dźwiękiem i głębokim brzmieniem basów.

Marka Asus wprowadza do sprzedaży trzy nowe karty dźwiękowe: StrixRaid DLX, StrixRaid Pro oraz StrixSoar. Każda z nich dostarcza 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Poza tym we wszystkich wbudowane są wzmacniacze słuchawkowe, których poziom impedancji wynosi 600 omów. Dzięki temu emitowany przez nie dźwięk jest czysty i dokładny, a basy brzmią nadzwyczaj głęboko.

Ponadto każda z trzech nowych kart Asusa została wyposażona w technologię redukcji hałasu Perfect Voice, a także w aplikację Sonic Studio, która pozwala regulować ustawienia. Aplikacja ma intuicyjny interfejs, dzięki któremu można wygodnie porządkować poszczególne funkcje karty. Obsługa interfejsu jest tym łatwiejsza, że daje on jednoczesny pogląd na wszystkie najważniejsze opcje sprzętu, co pozwala szybko i sprawnie modyfikować je i dostosowywać do indywidualnych wymagań. Kontrolery grupowane są zgodnie z pełnionymi funkcjami, co dodatkowo wpływa na wygodę obsługi karty. W modelach StrixRaid DLX oraz StrixRaid Pro jeszcze jednym udogodnieniem jest tryb StrixRaid, który pozwala zapisać wybrane ustawienia dźwięku tak, by były uruchamiane za pomocą jednego przycisku znajdującego się na dołączonym panelu kontrolnym.

Poszczególne funkcje zawarte w Sonic Studio umożliwiają m.in. wzmacnianie konkretnych częstotliwości, uwypuklanie mowy, by była lepiej słyszalna wśród innych odgłosów, regulowanie brzmienia.Ciekawym dodatkiem jest też aplikacja Sonic Radar, która umożliwia namierzanie przeciwników w czasie gry. Pozwala na lokalizowanie dźwięków, takich jak kroki, strzały czy rozmowy. Informacje na ich temat są wyświetlane na specjalnej nakładce umieszczonej na ekranie. Tym samym karta ułatwia zwycięstwa w grach, więc jest szczególnie polecana miłośnikom gier typu First-Person Shooter.

W polskich sklepach nowe kart dźwiękowe marki Asus mają pojawić się dopiero pod koniec października. Trudno jednoznacznie określić ich planowane ceny, jednak wiadomo, że sugeruje się, by karta StrixRaid DLX kosztowała 829zł brutto, karta StrixRaid Pro – 579zł brutto, a karta StrixSoar 7.1 – 369zł brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.