Nowy Microsoft Surface Book konkurencją dla MacBooka Pro?

Microsoft Surface Book

Na rynku pojawić ma się nowy produkt Microsoftu. Jest to Microsoft Surface Book, który ma szansę stać się konkurencją dla MacBooka Pro. Do tej pory urządzeniami mobilnymi oferowanymi przez Microsoft były smartfon Lumia i tablet Surface.

Microsoft poszerzy swoją ofertę urządzeń mobilnych. Poza smartfonem Lumia i tabletem Surface, w sprzedaży znajdzie się także laptop Microsoft Surface Book. Zdaniem ekspertów, ma on szansę rywalizować z najlepszymi produktami w tej kategorii. Może okazać się konkurencją nawet dla MacBooka Pro. Chociaż sprzedaż nowego produktu ruszy dopiero 26 października, to już można składać zamówienia na pierwsze modele.

Jedną z największych zalet nowego laptopa jest wyjątkowy ekran, który może pochwalić się dotykową matrycą o przekątnej 13,5 cala oraz o rozdzielczości 3000 x 2000 pix. Już pod tym względem opcja Microsoftu przebija MacBooka Pro 13. Microsoft Surface Boook jest urządzeniem konwertalnym, co oznacza, że można obracać jego monitor o 360 stopni, a w razie potrzeby, istnieje możliwość jego zupełnego odłączenia od klawiatury. W takiej sytuacji stanie się on tabletem. Do tej postaci sprzętu stworzono specjalny rysik ułatwiający jego obsługę. W formie podstawowej, jako laptop, Microsoft Surface Book zachwyci również podświetlaną klawiaturą. Dodatkowo posiada on gładzik z obsługą 5-punktowego dotyku.

Na uwagę zasługuje solidna, wykonana ze stopu magnezu obudowa laptopa. Znajdują się na niej dwa porty USB 3.0 oraz czytnik kart pamięci SD. Oprócz tego wyposażono ją w wyjście słuchawkowe, a także wyjście miniDisplayPort. Oprócz tego w Microsoft Surface Book znajduje się bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi. Wbudowany został również moduł Bluetooth 4.0.

Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, to Microsoft nie podał jeszcze wszystkich szczegółów na jej temat. Mówi się jednak, że ma on być najwydajniejszym laptopem z grupy 13-calowych urządzeń. W swojej najlepszej wersji Surface Book zostanie wyposażony w procesor Intel Core i7 oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX. Pamięć RAM o pojemności 16 GB uzupełniać ma dysk SSD o pojemności sięgającej nawet 1 TB. Niemniej jednak, na rynku pojawią się również nieco słabsze wersje, z innymi modelami procesora oraz mniejszą pojemnością zarówno pamięci RAM, jak i dysku SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.