Surface Smart Camera od Microsoftu

Kamera internetowa Microsoft Surface Camera

W dobie mody na bycie youtuberem posiadanie dobrej kamerki internetowej to konieczność. Kamerki są też niezbędne do telekonferencji, które w czasie pandemii stały się nieodzownym elementem nawet bardzo poważnych rozmów politycznych. Właśnie z tego powodu – ważności przekazu internetowego – Microsoft zaproponował bardzo drogi i jednocześnie bardzo mocny sprzęt do prowadzenia transmisji online. Jego koszt rzędu 800 dolarów jest zdecydowanie za wysoki dla przeciętnego użytkownika, jednak dla korporacji czy ważnego urzędu może być jednym z koniecznych wydatków w obecnych czasach.

Surface Smart Camera kosztuje tyle co najnowszy Xbox, dlatego standardowy użytkownik internetu zrezygnuje zakupu nowego sprzętu od Microsoftu. Jednak są firmy, które stać na najlepsze urządzenia, a Surface Smart Camera posiada ogromną moc obliczeniową 1 teraflopa, czyli porównywalnie z Xbox One. Ponadto 12-megapikselowy sensor z obiektywem umożliwiającym odtwarzanie obrazu o kącie 136 stopni jest gwarancją najlepszego streamingu. Jakie jeszcze parametry oferuje nowa kamerka? Automatyczna zmiana kadrowania, dostosowanie oświetlenie do pory dnia i otoczenia, zmienne kąty widzenia (od 48 do 136 stopni). Poza tym Surface Smart Camera posiada tak rozbudowany system, że poprawia wszelkie zniekształcenia, artefakty czy aberracje, jakie pojawiają się na filmie.

Kamera działa kompatybilnie z urządzeniem Surface Hube 2S. Co może okazać się istotne dla przedsiębiorstw – kamerka jest w stanie dokładnie nagrać każdego uczestników spotkania i samodzielnie zbliżyć, a jeśli będzie taka potrzeba obraz od razu zostanie od razu poprawiany. Nie trzeba w żaden sposób sterować kamerką. Wszystko dzieje się bez ingerencji człowieka. Dzięki temu spotkanie przebiega bez zakłóceń i każdy jego uczestnik może skupić się na tym, co najważniejsze.

Tak droga i nowoczesna kamera nie jest potrzebna w domu. Niemniej można mieć nadzieje, że część tych funkcji za jakiś czas będzie dostępna dla wszystkich. Technologia wykorzystana przy Surface Smart Camera to zapowiedź tego co w przyszłości może oferować Microsoft. Z pewnością użytkownicy laptopów byliby uradowani, aby ich kamerki nagrywały i transmitowały obraz w znacznie lepszej jakości. Najprawdopodobniej Surface Smart Camera jest swoistym testem, jaki prowadzi Microsoft, aby zweryfikować potrzeby użytkowników. Jeśli nowe urządzenie się sprawdzi, to za kilka lat podobne, ale już w niższej cenie pojawi się w sklepach dla klientów indywidualnych. Takiego zadania są właśnie analitycy z branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.