AnkerMate M5 3D

Drukarka 3D

Rozwój drukarek 3D trwa od kilku lat. Stale na rynku pojawia się nowy sprzęt, który umożliwia drukowanie w specjalnej technologii. Najnowszej generacji urządzenie zamierza wypuścić na rynek firma Anker, która do tej pory zajmowała się przede wszystkim produkcją ładowarek telefonów, kabli, powerbanków oraz innych akcesoriów do telefonów. Realizacja drukarki 3D ma być nową gałęzią firmy.

Nowe możliwości w zakresie drukowania trójwymiarowego ma zapewnić drukarka AnkerMate M5 3D. Głównym problemem, z jakim borykają się użytkownicy drukarek 3D jest długi czas drukowania. Najnowsze urządzenie ma skrócić proces aż pięciokrotnie w porównaniu z najpopularniejszymi obecnie drukarkami. Jest to możliwie, dzięki ulepszonej ultrabezpośredniej wytłaczarce, która w sprzęcie marki Anker ma być podstawą. Mniejsza odległość pomiędzy wytłaczarką a dyszą, wydajniejszy blok grzewczy oraz rozbudowano system chłodzenia, posiadający dwa wentylatory – to kolejne atuty AnkerMate M5 3D.

Inne drukarki 3D, które miały oferować szybsze drukowanie, posiadały inny mankament zniechęcający użytkowników. Szybkie drukowanie oznaczało bowiem dużo mniejszą precyzję w druku. Tego błędu chce uniknąć firma Anker. Poprzez dokładną analizę modelu przed rozpoczęciem procesu drukowania komputer drukarki ustala schemat. Natomiast bardzo czuła wbudowana kamera AI na bieżąco monitoruje drukowane, analizując czy druk zgadza się z modelem. W razie jakichkolwiek odstępstw od normy pojawia się alarm, informujący użytkownika, aby można było przerwać lub poprawić druk.

Wśród funkcji AnkerMate M5 3D warto też wymienić całodobowy monitoring w czasie rzeczywistym z noktowizorem, wyposażonym w oświetlenie LED i podczerwień. Ponadto drukarka ma zamontowane automatyczne poziomowanie oraz zginane i odporne na zarysowania płyty. Na 4,3-calowym ekranie dotykowy można łatwo i wygodnie sterować urządzeniem, a także udostępniać ciekawe timelapse’y z wydruków 3D. Rozbudowany sprzęt nie należy do najtańszych. Za drukarkę 3D AnkerMate M5 trzeba będzie zapłacić 749 dolarów. Producent zapowiada na początek specjalna promocję – pierwsi klienci sprzęt będą mogli kupić za 599 dolarów. Data oficjalnej premiery urządzenia nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.