Surface Pro 4 – tablet stworzony do pracy

Surface Pro 4

Surface Pro 4 to nowoczesny tablet marki Microsoft, który już podbija serca miłośników technologicznych nowinek na całym świecie. Charakteryzuje się wszystkim, co najlepsze – jest lekki i poręczny, a przy tym szybki, sprawny i wydajny.

Surface Pro 4 to najnowsza wersja tabletu marki Microsoft. Pasjonaci technologicznych gadżetów są zgodni, co do tego, że zachwyca już od pierwszego wejrzenia. Zwraca uwagę sporymi wymiarami, a zarazem niewielką wagą oraz wyjątkową poręcznością. Jest cienki, a jego stojak pozwala na maksymalne odchylenie umożliwiające dostosowanie jego ustawienia do własnych potrzeb.

Ciekawostką jest rysik, który nie musi być w żaden sposób przymocowany do tabletu, ponieważ do utrzymania go wystarcza działanie pola magnetycznego. Rysik, czyli Surface Pen, wyposażony jest w przycisk, którym można natychmiast uruchomić opcję OneNote. Poza tym znajduje się w nim cyfrowa gumka. Do tabletu dokupić trzeba też klawiaturę, która sprzedawana jest osobno. TypeCover, bo tak ją nazwano, jest podświetlana, ale tryb oszczędzania baterii powoduje, że przy dłuższej przerwie w pracy, podświetlenie jest automatycznie wyłączane. Touchpad jest wygodny w użytkowaniu, a przyciski mają wręcz idealny skok. Atrakcyjne wizualnie są również wykończenia tabletu, w tym pojawiające się na nim, chromowane logo Microsoftu, które znajduje się z tyłu obudowy.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to przekątna ekranu Surface Pro 4 mierzy sobie 12,3 cala, a grubość urządzenia wynosi tylko 8,4 mm. Waży zaledwie 0,786 kg, choć zainstalowane są w nim mobilne wersje procesorów Core. System operacyjny zamontowany w nowym tablecie to przeinstalowany Windows 10. Na uwagę zasługuje również wyświetlacz PixelSense, który ma zdolność wyczuwania 1024 poziomów nacisku rysika, perfekcyjnie wyczuwa dotyk i pracuje w rozdzielczości 2736 x 1824 pix. Świetnej jakości ekran zadowoli nawet grafików i fotografów.

Surface Pro 4 jest stworzony praktycznie do wszystkiego. Wysoka wydajność pozwala pracować na nim przy użyciu programów i aplikacji wymagających dużego zużycia procesora. Nie ma też problemu z otwarciem wielu kart przeglądarki. Nie obyło się jednak bez wad. Głośne chłodzenie, co prawda, nie jest wielkim problemem, jednak może denerwować świszczeniem. Pewne niedogodności może powodować także fakt, że w tablecie niewiele jest portów, bo znajduje się tu tylko jedno złącze USB 3.0, złącze mini-DisplayPort i wejście na kartę microSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.