Creative Sound BlasterRoar 2: nowy, bezprzewodowy, lekki głośnik

Creative Roar 2

Ceniona przez miłośników nowych technologii marka Creative przedstawiła niedawno swoje nowe głośniki bezprzewodowe Creative Sound Blaster Roar 2. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, lekkością i wydajnością.

Marka Creative zaprezentowała nowe, długo wyczekiwane głośniki Creative Sound Blaster Roar 2. Chociaż niewiele różnią się od poprzedników, to jednak można w nich znaleźć sporo elementów godnych pochwały. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich kompaktowość. Są o 20% mniejsze od wcześniejszej wersji, a przy tym lekkie i poręczne, więc można zabrać je ze sobą praktycznie w każde miejsce. W dodatku posiadają specjalną funkcję ROAR, która pozwala wzmocnić efekty podczas słuchania jakiejkolwiek muzyki.

Na komfort użytkowania nowych głośników Creative wpływa również fakt, że można ustawiać je w dowolnej pozycji. Sprawdzą się zarówno w poziomie, jak i w pionie, przy czym producent zapewnia, że w poziomie uzyska się lepiej zestrojony dźwięk, a w pionie można liczyć na lepszą dyspersję fali akustycznej oraz na większą wygodę wynikającą choćby z faktu, że łatwiej dostępne są wtedy wszystkie przyciski.

Mimo rozmiarów mniejszych od poprzedniej wersji Creative Sound Blaster Roar, w nowych głośnikach również zmieściło się pięć przetworników o zaskakująco wysokiej jakości oraz najnowocześniejsze układy cyfrowe i analogowe. Udało się także pozostawić akumulator tej samej wielkości, co w pierwszej wersji sprzętu. W urządzeniu zmieściły się również dwa wzmacniacze. Pierwszy z nich służy wyłącznie do wysokich dźwięków, a drugi obsługuje dźwięki o niskich i średnich częstotliwościach. W efekcie, wszelkie brzmienia są zaskakująco czyste i precyzyjnie odwzorowywane.

Wspomniana już, specjalna funkcja ROAR umożliwia poszerzenie stereofonii i pogłębienie przekazu. TeraBass jest natomiast opcją wykorzystywaną przy cichym słuchaniu muzyki. Pozwala na wzmocnienie niskich częstotliwości bez niepotrzebnego uwydatniania niskich składowych pasma. Wysokiej jakości dźwięk jest także zasługą kodeków aptX® i AAC., które odpowiadają za wysokiej jakości dźwięk podczas odtwarzania go poprzez Bluetooth.

Warto również wspomnieć, że akumulator Creative Sound Blaster Roar 2 pracuje przez 2 godziny, a ładować można go nie tylko przy pomocy zasilacza, ale też poprzez złącze micro USB. Nie ma większych problemów z podłączaniem głośnika do rozmaitych urządzeń zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Cena nowych głośników Creative to obecnie 799 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.