Nowe karty graficzne Gigabyte GeForce

Gigabyte logo

Pod koniec października Gigabyte przedstawiło nowe modele kart graficznych GeForce GTX Xtreme Gaming. Oferta marki poszerzyła się o 4 nowe modele kart. Jakie są ich parametry i kiedy pojawią się na polskim rynku?

Marka Gigabyte przedstawiła niedawno swoje nowe koncepcje na karty graficzne wprost stworzone dla miłośników gier komputerowych i konsolowych. Nowe modele noszą nazwy: GeForce GTX 970, GTX 980, GTX 980 Ti oraz GTX Titan X. W polskich sklepach dostępne są już niektóre z nich, jak np. Gigabyte GV-N980WAOC-4GD oparta na modelu GeForce GTX 980.

Gigabyte GV-N980WAOC-4GD wyróżnia się pamięcią 4GB GDDR5, częstotliwością pamięci na poziomie 7mHz, szyną pamięci 256 bit oraz interfejsem PCI-E 3.0. Wyposażona jest również w wejścia Dual-link DVI-I oraz DVI-I oraz 3 porty DisplayPort i jedno wejście HDMI 2.0. Zasilana jest mocą o wartości 600W. Karta ma również zainstalowaną technologię Flex Display, która pozwala na tworzenie systemów składających się z kilku monitorów jednocześnie. Ponadto ma ona autorski system chłodzenia Waterforce i posiada automatyczny system overlocking.

Jeżeli chodzi o pozostałe karty graficzne Gigabyte oferowane w ramach kolekcji Xtreme Gaming, to wyróżniają się wysokim taktowaniem. Większość z nich można pochwalić również za system chłodzenia, za który tylko jedna karta nie dostała żadnego punktu. Odpowiedzialny za obniżanie temperatury karty i okolicznych elementów jest cooler WindForce 3X. Został on wykorzystany w kartach GTX 970, GTX 980 oraz GTX 980 Ti. Ciekawostką jest fakt, że znajdują się na nich kolorowe diody LED, których barwa zmienia się w zależności od tempa, w jakim poruszają się śmigła. W jednym z nowych modeli zainstalowany został system wodny Waterforce.

Wentylatory wszystkich nowych modeli karta Gigabyte zostały wyposażone w wentylatory w technologii 3D-Active i mogą pracować zarówno w trybie standardowym, jak i półpasywnym. GTX 970 oraz GTX 980 mają 10 dwufazowych sekcji zasilania, a GTX 980Ti mają 12 dwufazowych sekcji zasilania. GTX Titan X wykorzystano natomiast 6 dwufazowych sekcji zasilania.

Nie wiadomo jeszcze, jakie będą ceny kart graficznych Gigabyte w Polsce, ale w Stanach ich ceny wahały się od niespełna 380 dolarów do nawet o. 720 dolarów. Wspomniana karta Gigabyte GV-N980WAOC-4GD kosztuje natomiast średnio ok. 2400 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.