Stara-nowa Nokia 3310

Nokia 3310

Harveys Art/bigstockphoto.com

Nokia 3310 to klasyk wśród klasyków. Parametry tego telefonu (w szczególności długość trzymania baterii) dla wielu są argumentem, który przemawia za byciem wiernym staremu designowi niż podążaniem za najnowszymi trendami graficznymi.

W połowie lutego na rynek weszła nowa odsłona kultowej Noki 33 10. Zaprezentowano ją na konferencji w Barcelonie, przeddzień targów Mobile Word Congress 2017. W powrót na rynek „legendy wśród telefonów komórkowych” zaangażowała się firma HMD Global, która aktualnie jest w posiadaniu praw do marki Nokia (www.bankier.pl).

Podczas targów w Barcelonie została zaprezentowana również nowa odsłona smartfonów: Nokia 6, Nokia 5 oraz Nokia 3. Te nowe smartfony Nokia działają z systemem Android Nougat i posiadają różnorodne parametry (od 5,5 calowej Nokii 6 do 5 calowej Nokii 3 – dostępnej za około 138 Euro). Duża uwaga obecnych podczas konferencji skupiona była na prezentowanej Noki 33 10. Kultowy model został odświeżony do tego stopnia, że nie przypomina poprzedniej, legendarnej wersji. Producent obiecuje za to, że sztandarowe cechy Nokii 33 10 tj. wytrzymałość lekkiej konstrukcji telefonu, bardzo długa wytrzymałość baterii (aż do miesiąca działania w stanie spoczynku!) zostały zachowane. Cena tego telefonu ma wynieść około 49 Euro. Ciekawostką (która nieodłącznie kojarzy się również z telefonem Nokia 33 10) jest gra Snake. Z aktualnych danych nie wynika czy będzie ona dostępna na odświeżonej Nokii 33 10, lecz z pewnością pojawi się aplikacja Facebook Massenger, gdzie będzie można grać w Snake razem ze znajomymi. Gera będzie darmowa. (forsal.pl).

Nowa Nokia 33 10 jest przedstawicielem feature phone’ów. Klasyczna odsłona Nokii została wyparta z rynku przez znacznie bardziej zaawansowane smartfony. Z danych producenta wynika, że nowe urządzenie będzie działać na autorskim systemie operacyjnym, który jest wzorowany na tych, które pojawiły się w ostatnich telefonach komórkowych Nokii (w późniejszym czasie Microsoftu) – Nokia Series 30+. Nowa Nokia 33 10 odróżniać się będzie od swojego poprzednika 2,4 calowym, kolorowym wyświetlaczem, aparatem 2 MP, a także odtwarzaczem muzyki. Ponadto w telefonie zainstalowano także standardowe złącze minijack, zaś ładownie odbywać się będzie przez typowe złącze micro USB (www.bankier.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.