Akcesoria do telefonu – etui czy futerał?

smartfon

wdnet/bigstockphoto.com

Etui do telefonu od dawna przestało pełnić jedynie funkcję ochronną i zabezpieczającą telefon przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Pokrowiec stał się czymś na kształt „biżuterii telefonicznej”. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rozwiązań. Nawet najbardziej wybredni posiadacze smartfonów, mogą odnaleźć coś dla siebie.

Postęp technologiczny i określenie priorytetów dla producentów smartfonów: rozwój komponentów wewnętrznych zamiast inwestowania w wytrzymałość obudowy aparatów sprawiają, że wyświetlacze bardzo łatwo się rysują, pęka obudowa, która wykonana jest ze sztucznego tworzywa. Na rynku dostępne są co prawda urządzenia, które posiadają Gorilla Glass (czyli materiał wyjątkowo odporny na pęknięcia), a także obudowy odporne na upadki, lecz są to bardzo drogie modele. Bywa, że nawet takie „wzmocnienia”, nie zabezpieczają przed wypadkami. Stąd też doskonałym rozwiązaniem wydaje się być inwestycja w dodatkową „ochronę” jaką jest właśnie etui (komorkomat.pl).

Etui najczęściej wykonane jest ze skóry – takie pokrowce należą do najbardziej prestiżowych, stanowią również doskonałą ochronę telefonu. Dla osób, które cenią nietuzinkowe pomysły, dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w pokrowiec, który wykonany został z filcu. Egzemplarze filcowe to najczęściej wytwór hande made, więc trudno o drugi identyczny pokrowiec. Na rynku dostępne są również etui wykonane z silikonu. Stanowią dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią rzucać się w oczy. Zapewniają wystarczającą ochronę samej obudowy (zarówno tyłu, jak i boków telefonu) i są dostępne w prawie każdym wariancie kolorystycznym. Warto jednak pamiętać, aby unikać zabierania telefonu w silikonowej obudowie na plażę – drobinki piaski po dostaniu się pod obudowę, mogą mocno porysować telefon (www.morele.net).

Przed zakupem etui, należy dokładnie przeanalizować własne potrzeby. Do najpopularniejszych rodzajów etui należą: futerały, kabury, wsuwki i kieszonki, obudowy silikonowe, a także rozwiązania dla miłośników sportu i wszelkich aktywności (w tym etui odporne na wodę i pył). Futerał to rozwiązanie dla osób ceniących stylistykę i fanów brandowych gadżetów. Znakiem rozpoznawczym futerału jest klapka zasłaniająca ekran. Większość producentów tworzy własne covery, lecz są one bardzo kosztowne. Na rynku dostępne są tańsze odpowiedniki, które spełniają wszystkie swoje funkcje, a dodatkowo są bardziej przystępne cenowe, niż propozycje brandowe. Kabura to rodzaj pokrowca z grubej skóry, który chroni smartfona przed poważnymi uszkodzeniami. Bardzo często posiada specjalne uchwyty do mocowania przy paskach i spodniach. Analizy rynku wskazują, że jest to najdroższy typ pokrowca. Z pewnością sprawdzi się u kierowców zawodowych, czy pracowników fizycznych. Wsuwki i kieszonki to rozwiązania, które bardzo często znajdują zastosowania wśród kobiet – w damskich torebkach. Chronią smartfona przed delikatnymi zarysowaniami i uszkodzeniami (np. kluczami). Wadą takiego rozwiązania jest utrudniony dostęp do ekranu. Warto nadmienić, że z takiego rozwiązania z pewnością będą zadowolone osoby, które posiadają duży gabarytowo telefon, jak również te, które korzystają z niego rzadko. Pokrowce silikonowe oferują bogactwo wzorów, stad też stanowią rozwiązania praktycznie dla każdego użytkownika smartfona. Ich główną wadą jest niska wytrzymałość na upływ czasu. Z czasem silikon twardnieje i tworzą się na nim nieestetyczne pęknięcia. Osoby aktywne mogą zainwestować w etui mocowane na ramieniu, aby swobodnie móc uprawiać sport i jednocześnie pozostawać w kontakcie – jeśli zachodzi taka potrzeba (komorkomat.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.