Roccat Kiro: modularna myszka, którą sam dopasujesz do swojej dłoni

Roccat Kiro

Składana myszka do komputera – brzmi to dość ciekawie. Ale jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że sprzęt proponowany przez firmę ROCCAT można dopasować do kształtu i wielkości własnej dłoni. Jak to możliwe i komu ma to służyć?

Marka ROCCAT przedstawiła innowacyjną myszkę komputerową Kiro, którą można samemu złożyć, dopasowując do wielkości i kształtu dłoni. Sprawdzi się również wśród osób leworęcznych, ponieważ w zależności od sposobu złożenia, prawidłowo działa trzymana zarówno prawą, jak i lewą ręką. Jej twórcy są przekonani, że zainteresują się nią również gracze oraz miłośnicy technologicznych nowinek.

Kiro to myszka przewodowa, która posiada części wymienne w postaci specjalnych modułów. Na cały przedmiot składają się 4 boczne moduły, spośród których 2 mają przyciski, a 2 są płaskie. Wewnątrz urządzenia znajduje się sensor Pre-Optic R2 i procesor Turbo Core V2 32-bit MCU. Czas reakcji nowoczesnej myszki wynosi 1 ms, natomiast akceleracja wynosi 20 G. Całość została skonstruowana tak, by sprzęt był możliwie najtrwalszy i nadawał się do długotrwałego, stałego użytkowania.

Poza tym kryją się w niej schowane pod przyciskami przełączniki OMRON i rolka 2D Titan Wheel. Obudowa myszki Kito jest przyjemna w dotyku i stworzona ze sztucznego materiału, który ma minimalizować pocenie się dłoni. Zadbano również o wizualne walory nowego produktu. Całość wygląda bardzo elegancko, aczkolwiek wyjątkowo nowocześnie, co daje bardzo interesujące zestawienie stylistyczne. Kiro z pewnością będzie nie tylko funkcjonalnym gadżetem, ale też swoistą ozdobą biurka komputerowego. Myszka posiada darmowe oprogramowanie Swarm, które umożliwia zmianę koloru oraz trybu podświetlania LED w czasie pracy przy komputerze. Do wyboru jest aż 16,8 miliona odcieni! Dzięki temu, wygląd sprzętu można bezproblemowo dostosować do indywidualnych preferencji lub do specyfiki konkretnej gry.

Na światowych rynkach składana myszka Kiro marki ROCCAT ma się pojawić 27 listopada br. Według dotychczasowych informacji, jej cena ma wynosić 219 złotych. Myszka została opracowana tak, że po zakupie i wyjęciu z pudełka, można od razu podłączyć ją do komputera i rozpocząć pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.