Polska firma DEXER zwróci klientom pieniądze za zakup drukarki 3D

Dexer logo

Firma DEXER, polski producent drukarek trójwymiarowych, wpadła na szalony pomysł promowania swoich produktów. Chce oddawać klientom pieniądze za zakup urządzeń!

Skąd w takim razie miałaby czerpać dochody? Polski producent drukarek trójwymiarowych wymyślił zaskakujący sposób promocji swoich produktów. Firma DEXER chce płacić klientom za zakup oferowanych przez nią urządzeń. Wydaje się bez sensu? Być może, ale jest całkowicie logiczne. Okazuje się bowiem, że proponowane przez markę drukarki 3D sprawdzają się w drukowaniu takich elementów, jak części składowe, które posłużą do produkcji kolejnych drukarek 3D!

Dokładniej wyliczono, że można na nich stworzyć ok. 30% komponentów do tego typu maszyn. W związku z tym, firma DEXER wpadła na szalony pomysł zlecania swoim klientom drukowania nowych komponentów, z który później stworzy kolejne drukarki! Nabywając drukarkę DEXER 3D mini, otrzymuje się gwarancję składania zamówień na wydruk części do kolejnych drukarek. Ich wartość szacuje się na 162,50zł miesięcznie, przy czym cena samej drukarki to 3900zł.

Oznacza to, że zwrot kosztów poniesionych przy zakupie urządzenia zwróciłby się już po 2 latach. Nie trzeba przy tym martwić się o żadne szczegóły, ponieważ wszystko, co niezbędne do drukowania, będzie dostarczane przez producenta, który stanie się już zleceniodawcą. Chociaż na przestrzeni ostatnich kilku tygodni na zakup drukarki i tworzenie części do kolejnych urządzeń zdecydowało się jedynie 21 osób, to jednak eksperci podejrzewają, że taki model sprzedaży może spodobać się klientom.

Przewiduje się, że ostatecznie przełoży się to a zwiększenie zainteresowania drukarkami trójwymiarowymi w naszym kraju. Do tej pory dla wielu osób były one zbyt kosztowne, jednak możliwość odzyskania wydanych na urządzenie pieniędzy z pewnością będzie zachęcało do tego typu inwestycji. Można przypuszczać, że zainteresowane będą nimi głównie firmy, choć jest to też ciekawa opcja dla klientów indywidualnych. Drukarka, o której mowa, posiada pole robocze o wymiarach 16 x 16 x 16cm, została wyposażona w podgrzewany stół oraz wyświetlacz LCD. Posiada również czytnik kart SD. Można na niej drukować z filamentów ABS, PET, PLA, a także Laybrick i Laywood.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.