Razer Stargazer: domowa kamera do wysokiej jakości filmów streamingowych?

Razer Stargazer

W tym roku w sprzedaży pojawi się nowoczesna kamerka domowa pozwalająca na streamingowanie filmów w wysokiej jakości. Niektórzy uważają, że pojawienie się RazerStargazer to prawdziwa rewolucja. Czy kamera rzeczywiście jest tak dobra?

Razer Stargazer to nadająca się do użytku domowego kamerka, która pozwala na strumieniowanie, czyli przesył danych audiowizualnych i odtwarzanie ich w czasie rzeczywistym. Chociaż sama funkcja nie jest niczym nowym, to jednak sprzęt zachwyca ze względu na swoje wyjątkowe parametry. Eksperci są przekonani, że RazerStargazer pozwoli na nagrywanie wysokiej jakości filmów streamingowych.

Największym atutem nowej kamerki marki Razer jest przechwytywanie obrazów z niespotykaną dotąd prędkością 60 klatek na sekundę. W dodatku dokonuje się to przy wysokiej rozdzielczości – 720 pix. Przy jej pomocy można również wyprodukować filmy o rozdzielczości 1080 pix., jednak prędkość wyniesie wtedy 30 klatek na sekundę. Ładny obraz idzie w parze z czystym dźwiękiem. Kamerka wyposażona jest w mikrofon z funkcją automatycznej redukcji szumów oraz w opcję dual-array. Inne, dodatkowe funkcje sprzętu pozwalają mu służyć także jako typowa kamerka internetowa.

Razer Stargazer ma również funkcję rozpoznawania twarzy i gestów, co pozwala na bezdotykową obsługę części opcji komputerowych. Kamerka rozpoznaje 78 punktów na twarzy i 22 miejsca na dłoniach. Poza tym nowa kamera Razer pozwala na zmianę tła podczas wideokonferencji. Obraz może być dostosowywany do potrzeb użytkownika m.in. poprzez oddzielanie pierwszego planu od tła. Opcja skanowania trójwymiarowego umożliwia natomiast przenoszenie przedmiotów realnych do komputera. Razer Stargazer będzie działało w urządzeniach z systemem operacyjnym Windows 10, łącząc się z urządzeniami poprzez wejście USB 3.0. Całość działa, dzięki procesorowi Inter 6th GenerationCore.

Kamera Razer Stargazer ma się pojawić w sprzedaży dopiero w II kwartale tego roku. Jej zapowiadana cena ma wynosić 199,99 dolarów, czyli w przeliczeniu 239,99 euro. Producent chce jednak wypuścić szereg darmowych egzemplarzy, które miałyby trafić do streamerów działających w grupie Sponsored Streamer Program.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.