Printeer – drukarka 3D dla dziecka

drukarka 3D printer

Drukarki trójwymiarowe robią ostatnio furorę niemal na całym świecie. Ale czy to możliwe, żeby stanowiły one nie tylko funkcjonalne urządzenie, a dodatkowo sprawdzały się jako nieprzeciętne zabawki dla dzieci? Okazuje się, że tak! Chociaż niedawno sporo mówiło się o tym, że drukarki 3D pozwalają na tworzenie tak zaskakujących rzeczy, jak choćby broń czy protezy, to jednak sprawdzają się też do kreowania znacznie mniej skomplikowanych przedmiotów i mogą być obsługiwane już przez kilkulatków. Przynajmniej taką funkcję pełnią drukarki Printeer.

Drukarki Printeer zostały stworzone tak, żeby maksymalnie ułatwiać dzieciom ich obsługę. Zamiast opisowej, skomplikowanej instrukcji obsługi, pojawiają się tu proste wskazówki. Wszystkie elementy są pomalowane na intensywne kolory pomagające odróżnić poszczególne komponenty i zrozumieć zasady ich użytkowania. Dzięki temu, maluchy mogą nauczyć się sprawnej obsługi nawet, jeżeli nie mają pojęcia o technice. Całość działa, dzięki aplikacji obsługiwanej na iPadzie, a jak twierdzą specjaliści, dzieci uczą się obsługi iPada jeszcze szybciej niż komputera. Według twórców i dotychczasowych użytkowników, zasady operowania drukarką można pojąć zaledwie w pół minuty!

Oczywiście, jak we wszystkich produktach kierowanych do dzieci, w drukarce Printeer zadbano o stuprocentowe bezpieczeństwo użytkowników. Zabezpieczone wszelkie elementy, które mogłyby w jakiś sposób stanowić zagrożenie dla zdrowia maluchów. Posiadają one przezroczyste osłony, które nie dają możliwości dotknięcia tych części, ale pozwalają obserwować, jak pracuje urządzenie. Półka, którą można ściągnąć, gwarantuje proste i wygodne wyciąganie stworzonych projektów. Co więcej, do drukowania używa się certyfikowanego materiału, który nie jest w żadnym stopniu toksyczny ani szkodliwy dla zdrowia.

Żeby mieć pewność, że drukarki Printeer przypadną dzieciom do gustu, ich twórcy od początku testów współpracowali z kalifornijskimi szkołami. Dzięki temu mogli dostosowywać sprzęt do wymagań głównej grupy odbiorców. Dzieciaki udzielały cennych wskazówek, co zaowocowało stworzeniem urządzenia idealnie dopasowanego do możliwości rozwojowych, ale też do preferencji osób w tym wieku.

Pomysł na drukarki dla dzieci udało się zrealizować dzięki darczyńcom, który wsparli projekt w serwisie Kickstarter. Każdy, kto wsparł go finansowo, otrzyma drukarkę – chętni na urządzenie muszą przelać na konto twórców 549 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.