Monitor z technologią NVIDIA G-SYNC

Nvidia G-Sync

Najnowszy monitor z technologią NVIDIA G-Sync został właśnie zaprezentowany przez AOC, światowego lidera w dziedzinie wyświetlania, monitorów i paneli LCD. Pachnący nowością – robi wrażenie przede wszystkim swoimi możliwościami i najwyższą jakością odbioru obrazu.

Nowy model g2460Pg wyposażono przede wszystkim w wygodny dla graczy i użytkowników lubiących optymalną wielkość ekranu 24-calowy panel Full HD z zapewniającą płynność obrazu częstotliwością odświeżania 144Hz. Już te podstawowe parametry zapewniają graczom wyjątkową jakość odbioru gier i sprawiają, że mogą się oni cieszyć pełnią graficznej strony monitora. Wysoka częstotliwość odświeżania w zestawieniu z krótkim czasem reakcji (tylko 1 milisekunda) to zalety, które sprawiają, że obraz w czasie grania nie sprawia wrażenia smużenia, nie mruga i w zdecydowanie mniejszym stopniu męczy oczy, co pozwala przy ulubionej grze spędzić znacznie więcej czasu.

Moduł NVIDIA G-Sync zainstalowany w monitorze daje pełną i płynną synchronizację częstotliwości odświeżania obrazu z obrazem, który jest generowany przez kartę graficzną głównego komputera, dzięki czemu świetnie one ze sobą współgrają i gwarantują niezakłócony odbiór. AOC zapewnia również, że nowy monitor to koniec zacinania się obrazu w czasie gier, opóźnień utrudniających rozgrywanie akcji oraz wyeliminowanie efektu rwania, który tak często utrudnia użytkownikowi korzystanie z gry. Tym samym – przy wykorzystaniu tego monitora jego posiadacz zyskuje przewagę nad kontrgraczami surfującymi na słabszym sprzęcie.

Monitor zapowiada się obiecująco i jeśli działa tak samo genialnie, jak opisują go informacje prasowe, to na pewno zrobi wśród graczy dużą karierę.

Dodatkowe funkcje i możliwości to m.in. lokalizacja środka ekranu uruchamiana specjalnym, dedykowanym temu przyciskiem, złącze DisplayPort do łączności wyświetlacza AOC ze źródłem obrazu, maksymalna jasność podświetlenia matrycy 350 cd/m². Plus dostosowanie ekranu do własnych potrzeb możliwe dzięki regulacji wysokości ekranu (zakres 130 mm) i kąta nachylania obraz obrotu monitora w pionie i poziomie.

Ważnym atutem jest również umieszczony w obudowie hub z 5 portami USB (trzy z nich to standard 3.0).

Cena? Jak na możliwość całkiem przyzwoita: 1725 zł brutto [dane z lipca 2014 roku].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.