Polski laptop do gier: Hyperbook G5

hyperbook

Nowa polska marka Hyperbook wyprodukowała laptop, którego konfiguracja może zostać dopasowana do oczekiwań konkretnego klienta. Będzie można dokonać tego za pomocą odpowiednich narzędzi dostępnych na stronie internetowej.

Na polskim rynku pojawiła się nowa marka komputerów przenośnych. Jej debiut może być naprawdę spektakularny, ponieważ Hyperbook chce stworzyć laptopy, których konfigurację będzie można dostosowywać do wymagań konkretnych klientów. Taka opcja ma być dostępna, dzięki odpowiednim narzędziom znajdującym się na stronie internetowej producenta.

Hyperbook G5 to laptop, który z założenia kierowany ma być głównie do pasjonatów gier komputerowych. Będzie wyposażony w 15-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Całość będzie opierała się na procesorze Intel Core i7-4720HQ oraz systemie operacyjnym Windows 8.1. Laptop ma zawierać pamięć operacyjną o pojemności 16GB i dodatkowy dysk twardy o pojemności 2 TB. Ponadto wyposażony jest w kartę graficzną GeForce GTX 960M, nośnik SSD M.2 o pojemności 128 GB, a także czytnik linii papilarnych oraz moduł 3G zapewniający komfortowe połączenia internetowe. Jest to jednak najwyższej jakości konfiguracja, w której komputer kosztuje przeszło 6,5 tysiąca złotych.

Na rynku pojawią się także tańsze wersje. Za niewiele ponad 4 tysiące złotych nabyć będzie można Hyperbook G5 wyposażony w procesor Intel Core i5-4210H oraz pamięć 4 GB RAM. Dodatkowo będzie miał dysk twardy o pojemności 500 GB i kartę graficzną GeForce GTX 960M. Bez względu na konfigurację, obudowa laptopa będzie identyczna. Jest ona wykonana z czarnego, gumowego tworzywa, które zapewnia wygodę przenoszenia sprzętu. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że łatwo zbiera się na nim brud i wyraźne widoczne pozostają odciski palców. Docenia się natomiast klawiaturę, której przyciski mają dobrą sprężystość i zapewniają dobre wyczucie momentu pełnego wciśnięcia.

Eksperci zwracają uwagę na fakt, że Hyperbook G5 jest wyposażony w wiele złączy, których część trzeba było umieścić na tylnej ściance, ponieważ nie zmieściły się po bokach. Występują tu aż 4 wejścia USB 3.0, a także wyjścia HDMI, mini-DisplayPort, a także D-Sub. Poza tym laptop ma gniazdo sieciowe RJ-45, czytnik kart pamięci oraz gniazda audio i wejście na kartę SIM.

Ten artykuł jest z kategorii Laptopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.