Moky – klawiatura, która jest touchpadem

klawiatura moky

Nowoczesna klawiatura Moky może okazać się prawdziwym hitem! Jej największym atutem jest skrzętne połączenie funkcji klawiszy i touchpada. Moky pełni obie te role – jest klawiaturą, ale jeśli trzeba, stanie się touchpadem!

Moky to nowoczesna klawiatura, która może też pełnić funkcję dużego touchpada. Działa dzięki technologii Bluetooth 4.0, poprzez którą łączy się z wybranym urządzeniem mobilnym. Jej wyjątkową cechą, która z pewnością wyróżni ją spośród setek innych klawiatur jest fakt, że można wykorzystywać ją na dwa sposoby. Wystarczy użyć tylko jednego przycisku, żeby klawiatura momentalnie przemieniła się w touchpad.

Jak to możliwe, że Moky jest dwufunkcyjna? Nie ma w tym żadnych skomplikowanych technologii, a jej obsługa jest banalnie prosta, do tego też niezwykle komfortowa. Podczas pisania normalnie przyciskamy klawisze, natomiast chcąc przesunąć kursor, obraz lub zaznaczyć jakiś obszar, wystarczy nacisnąć odpowiedni klawisz i potraktować klawiaturę jak touchpad. Nie trzeba przy tym przełączać żadnych funkcji, a jedynie przesuwać palcami po przyciskach nieco delikatniej, tak jak po standardowym touchpadzie. Trudno o łatwiejsze rozwiązanie! Co więcej, nie tylko sposób użytkowania, ale i sama konstrukcja klawiatury jest stosunkowo prosta.

Moky ma wbudowane laserowe czujniki podczerwieni, które rozmieszczone są w jej rogach i tworzą pole niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Po użyciu odpowiedniego przycisku znajdującego się w prawej części klawiatury, uruchamiana jest funkcja podczerwieni. Dzięki temu, że Moky posiada dwupunktowy multitouch, wszystkie gesty, jakie musimy wykonać, by uzyskać określone efekty na ekranie, są takie same, jak na wszystkich touchpadach. Dzięki temu bez problemu poradzi sobie z nią każdy, kto potrafi korzystać z typowego touchpada lub z ekranu dotykowego.

Kolejną zaletą klawiatury Moky jest wytrzymałość baterii. Po jednorazowym naładowaniu, wytrzymuje ona nawet 3 miesiące użytkowania. Niestety, sprzętu na razie nie można jeszcze dostać w żadnym sklepie. Póki co, istnieje wyłącznie jego prototyp. Można jednak przyspieszyć termin pojawienia się produktów w sklepie. W tym celu wystarczy zamówić ją w przedsprzedaży. Jej aktualna cena to 69 dolarów. Zamówienia można dokonać na stronie Indiegogo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.