Monitor Samsunga naładuje smartfony bezprzewodowo

Samsung SE370

Samsung wprowadza na rynek wyjątkowy monitor, który sprawdza się nie tylko w tradycyjnej roli, ale też jako… ładowarka! Model SE370 będzie działał jako bezprzewodowa ładowarka dla kompatybilnych z nim urządzeń mobilnych.

Marka Samsung zaskoczyła chyba wszystkich – na rynek wprowadza właśnie nowoczesny monitor, który służyć będzie nie tylko jako ekran do komputera, ale również jako bezprzewodowa ładowarka do urządzeń mobilnych. Jedynym warunkiem działania będzie kompatybilność ładowanych urządzeń z monitorem SE370. Zdaniem producenta, ma to zapobiec problemom wynikającym ze zbyt dużej ilości kabli, które w trakcie pracy z komputerem często plączą się, utrudniając wykonywanie najprostszych czynności, jak choćby podłączenie telefonu do ładowania.

SE370 oferuje nie tylko gratis w postaci wyjątkowej ładowarki, ale również szereg satysfakcjonujących parametrów technicznych wpływających na pełne zadowolenie z użytkowania go jako tradycyjnego monitora. Zainstalowano w nim technologię oszczędzającą wzrok, co zdecydowanie podnosi komfort długotrwałej pracy przed komputerem. Poza tym posiada on opcję zmniejszonego zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki i zwiększa jego ekologiczność. Można go stosować w komputerach z systemami operacyjnymi Windows i OS X.

Rozdzielczość monitora SE370 wynosi 1920 x 1080 pix i posiada funkcje Full HD. Statyczny współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, natomiast jasność wynosi tu 250 cd/m2. Czas reakcji wynosi 4 milisekundy. Przekątna jego ekranu, w zależności od wersji, to 23,6 lub 27 cali. Ekran PLS wyróżnia się również tym, że daje szerokie, sięgające nawet 178 stopni kąty widzenia. SE370 zapatrzono także w interfejsy HDMI 1.4 oraz D-SUB. Znajduje się tu również wejście Display Port 1.2. W monitorze znajduje się również dioda LED, która informuje o postępach ładowania podłączonych urządzeń mobilnych. Samo ładowanie następuje poprzez podstawkę monitora. Wystarczy położyć na niej smartfona lub tablet, a już po krótkiej chwili rozpocznie się jego ładowanie.

Monitora SE370 nie ma jeszcze w regularnej sprzedaży, ale w Stanach Zjednoczonych Samsung rozpoczął już przedsprzedaż. Aktualnie ładujący monitor kosztuje 259,99 dolara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.