Playstation 4K: będzie gratka dla graczy?

Playstation

Gracze czekają na PlayStation 4K już od dłuższego czasu, więc przecieki na temat konsoli są dla nich na wagę złota. Sony jeszcze pracuje nad nową wersją PS, ale – przynajmniej częściowo – wiadomo już, czego należy się po niej spodziewać.

PlayStation 4K jeszcze oficjalnie nie istnieje, ale gracze czekają na konsolę tak niecierpliwie, że sami rozsiewają w sieci plotki o jej domniemanym istnieniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że Sony jeszcze pracuje nad najnowszą wersją kultowej konsoli do gier, a gracze mogą zaspokajać swoją ciekawość jedynie, dzięki pojawiającym się co jakiś czas przeciekom na temat specyfikacji technicznej najnowszej konsoli. Czego udało się dotychczas dowiedzieć?

Od pozostałych modeli PS, ten najnowszy miałby różnić się m.in. procesorem graficznym. Zdaniem ekspertów, będzie on dwukrotnie mocniejszy niż jego poprzednik w PS4. Mimo to zakłada się, że producent stworzy konsolę z żywotnością nieprzekraczającą 3 lat. Nazwa PlayStation 4K związana jest natomiast z odtwarzaczem 4K Blu-ray, który ma być wmontowany w konsolę. Poza tym ma ona zostać wyposażona w funkcję skalowania gier do rozdzielczości 4K. Niestety, nie wiadomo nic więcej oprócz tego, że nowa konsola ma mieć mocniejsze podzespoły, które być może wywrócą do góry nogami cały rynek sprzętów dla graczy.

Jeśli chodzi o gry na nową konsolę, to będzie można odtwarzać je również na starszej wersji, PS4, jednak wtedy trzeba będzie liczyć się z uboższą szatą graficzną. Internauta, który opublikował informacje wyciekające z Sony, podał także listę pierwszych gier na nowe PS. Mają to być: God of War 4, EVE: Valkyrie, Robinson: The Journey, Gran Turismo Sport oraz Deep Down. W część z nich będzie można grać przy użyciu gogli PlayStation VR.

Warto zaznaczyć, że Sony nie planuje programu umożliwiającego wymianę starych konsoli na nowe. Jedną z najnowszych informacji jest też ta dotycząca ceny. Sony ponoć chce, żeby konsola była dostępna w cenie niższej, niż początkowo planowano. Zamiast 499 USD, czyli 1999 zł, miałaby kosztować 1599 zł, czyli 399 USD. Co ciekawe, wiele mówi się o tym, że gdy Sony pracuje nad nowszą wersją PlayStation, to Microsoft dopracowuje kolejny model Xboxa. Choć amerykański koncern nie potwierdza tych informacji, to jednak gracze i tak mają podejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.