Nowe monitory dla graczy: AOC AGON

monitory AOC Agon

AOC AGON to nowa seria monitorów stworzonych z myślą o miłośnikach gier komputerowych. Po raz pierwszy zaprezentowano je 23 marca. Charakteryzują się nowoczesnym designem i nieprzeciętnymi parametrami technicznymi. Czym dokładnie się wyróżniają?

23 marca w Pekinie po raz pierwszy przedstawiono nowoczesne monitory AOC AGON, które wyprodukowano specjalnie z myślą o graczach. Na serię składać ma się aż 10 monitorów. Ich przekątne mają wynosić od 24 do 35 cali. Zróżnicowane będą również rozdzielczości. Pojawią się modele Full HD 1920×1080 px, Quad HD 2560×1440 px oraz Ultra HD 3840×2160 px.

Monitory AOC AGON będą wyposażone w głośniki, opcję regulowania wysokości, a także wejście USB 3.0. Ponadto modele z nowej serii będą wyróżniać się bardzo krótkim czasem reakcji, wynoszącym nawet 1 milisekundę. Monitory mają charakteryzować się też odświeżaniem obrazu na poziomie 144Hz, a nawet wyższym. We wszystkich urządzeniach zastosowana zostanie również technologia chroniąca przed rozrywaniem obrazu NVIDIA G-SYNC albo AMD FreeSync. W monitorach zastosowane zostaną matryce IPS lub TN. Pierwsza z nich świetnie odwzorowuje kolory i zapewnia szerokie kąty widzenia, natomiast druga wyróżnia się nieprzeciętnie szybkim czasem reakcji.

Poza tym, że monitory AON AGON wyróżniają się satysfakcjonującymi graczy parametrami technicznymi, to w dodatku mają też zachwycający wygląd. Uwagę zwraca głównie wzór znajdujący się na tylnej stronie obudowy. Nadaje on monitorom nowoczesnego, oryginalnego charakteru i sprawia, że nie da się pomylić ich z żadnymi innymi modelami. Dzięki specyficznemu wzornictwu, monitory elegancko połączą się z każdym rodzajem biurka. Nowe modele monitorów mają też posiadać technologią FlickerFree, która zapewni komfort oczom podczas wielogodzinnego grania. W ten sposób producent pokazał, w jak dużym stopniu zależy mu na komforcie klientów.

Pierwszą prezentację monitorów AON AGON przeprowadzili profesjonalni gracze komputerowi z dywizji Dota 2, która jest częścią drużyny eSportowej Natus Vincere. Jako że wszystko przebiegło zgodnie z planami, monitory mają pojawić się na europejskim rynku już w czerwcu tego roku. Nie będą to jednak wszystkie modele serii. W dodatku nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena monitorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.