Jak wybrać smartfona?

smartfon

ra2studio/bigstockphoto.com

Smartfony to doskonały przykład tego, w jak zawrotnym tempie rozwija się współczesna technologia. Urządzenia ta w ciągu zaledwie kilku lat stały się z ciekawostki – modnym i popularnym gadżetem. Jeśli szykujesz się do nabycia takiego urządzenia, zerknij na ten tekst. Pomoże ci on dokonać dobrego wyboru.

Nie ukrywam, że Smartfon to fajna zabawka. Nawet bardzo fajna. W ostatnim czasie noszone w kieszeniach telefony stały się mocne niczym stojące na biurkach komputery. Kuszą nas tysiącem aplikacji, pełnymi żywych kolorów ekranami, świetnie zaprojektowanymi i wykonanymi z przyjemnych materiałów obudowami. Ciężko się oprzeć takim cudeńkom. Nic więc dziwnego, że chcesz sobie smartfona kupić. Dokonaj jednak zakupu rozsądnie, abyś później nie był zawiedziony. W końcu nie jest to mały wydatek.

Po pierwsze: zastanów się, do czego będziesz używał smartfona. Jeśli zazwyczaj do dzwonienia i smsowania, a do internetu i odtwarzania multimediów sporadycznie, nie potrzebujesz sprzętu z najwyższej półki z bardzo mocnymi podzespołami. Wystarczy ci jeden z najprostszych modeli. Też będzie miał dotykowy ekran, też będzie ładnie wyglądał, a nie zapłacisz za niego fortuny. Zastanów się również, w jakich warunkach zazwyczaj użytkujesz telefon. Jeśli jest on narażony na uszkodzenia, działanie kurzu i wody, to być może smartfon nie jest najlepszym rozwiązaniem? Duży ekran, nawet zabezpieczony powłoką gorilla glass, jest podatny na pęknięcia.

Po drugie: jakiej wielkości ekran będzie ci odpowiadał. Obecnie producenci coraz bardziej szaleją, jeśli idzie o ilość cali w przekątnych wyświetlacza. Niektóre smartfony są już rozmiarów małych tabletów. Wygodne do surfowania po sieci, lecz niezbyt wygodne do noszenia. Pamiętaj też, że dużego ekranu nie obsłużysz jedną ręką. To zrozumiałe, że większy sprzęt daje więcej możliwości, ale jest mniej poręczny. Jeśli nie możesz się zdecydować, przejdź się do sklepu lub do salonu operatora sieci komórkowej i po prostu przetestuj telefon w praktyce. Oglądanie zdjęć w internecie nie zastąpi trzymania smartfona we własnej ręce.

Po trzecie: wybierz model, który ci się podoba. Jeśli chcesz czuć przyjemność z korzystania ze smartfona, wybierz taki, który jest według ciebie ładny. Dzięki temu będziesz czuł radość z pracy na nim. Oprócz wyglądu istotne są również zastosowane materiały – twój zmysł dotyku szybko odróżni jakość taniego plastiku od wyrafinowanego aluminium.

Po czwarte: sprawdź, jak długo działa smartfon na jednym ładowaniu. To, niestety, jest bolączka współczesnych telefonów – mają tak potężne podzespoły, że zamontowane w nich baterie są wyczerpywane często po kilku godzinach intensywnego używania. Tak więc zapomnij o starych czasach, gdy podłączałeś słuchawkę do ładowarki raz na kilka dni. Raz dziennie to standard, a być może będzie to nawet dwa razy dziennie. Jeśli nie chcesz być niewolnikiem gniazdka z prądem, rozejrzyj się za smartfonem z jak największym akumulatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.