Pierwszy na świecie phablet z technologią Tango

Lenovo Phab2 Pro

Firma Lenovo zaprezentowała swój nowy produkt – to PHAB, a dokładniej nowoczesny model phabletu. Wyposażony jest w technologię Tango i posiada funkcję rozszerzonej rzeczywistości. Do czego służy i komu się przyda?

Phablety to nowe urządzenia, które mają w skrzętny sposób łączyć w sobie funkcję smartfona z tabletem. Podczas imprezy Tech World znana na całym świecie marka Lenovo zaprezentowała nowy phablet o niezwykłych funkcjach. PHAB2 Pro, bo tak nazywa się urządzenie, posiada wbudowaną technologię Tango i wyposażony jest w funkcję rozszerzonej rzeczywistości.

Technologia Tango opiera się na komplecie czujników, które wraz z oprogramowaniem Google mogą wyczuć otoczenie i odwzorować je na mapie. To wszystko jest możliwe, dzięki monitorowaniu ruchu, postrzeganiu głębi i uczeniu się przestrzeni. Daje to dostęp do funkcji przydatnych nie tylko w celach rozrywkowych, ale też np. naukowych. To świetna opcja dla dzieci, które mogą poszerzać naukę teorii o praktyczne informacje o rzeczach wytworzonych poprzez phablet Lenovo.

Oprócz tego phablety są jednym z ulubionych urządzeń w rękach graczy. Za ich pomocą można też z łatwością zwiedzić niektóre muzea, korzystając ze specjalnej aplikacji GuidiGO. Ciekawostką jest fakt, że phablet pomaga też w urządzaniu wnętrz, ponieważ pozwala wizualizować meble i określać, czy konkretne zmiany będą zgodne z oczekiwaniami. Żeby opcja była lepiej dopracowana, nad jej stworzeniem czuwali eksperci zajmujący się pracami budowlanymi i dekoratorskimi.

Phablet PHAB2 Pro marki Lenovo posiada ekran o przekątnej 6,4 cala. Wyposażony jest w inteligentny wyświetlacz posiadający technologię Assertive Display. Cały phablet działa w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 652. Zadbano także o zainstalowanie funkcji Dolby AudioT Capture 5.1 oraz Dolby Atmos. Ponadto sprzęt wyposażono w 2 aparaty fotograficzne o rozdzielczości 13 mpix. Posiadają one m.in. funkcję ustawiania ostrości i profesjonalny procesor przetwarzania obrazu.

Podczas Tech World Lenovo przedstawiło także dwa inne phablety – PHAB2 Plus oraz PHAB2. Na razie żadne z phabletów nie są dostępne nawet na amerykańskim rynku, jednak już wiadomo, że w zależności od modelu, ich cena będzie wahała się od 199 do 499 dolarów. Wszystkie wersje sprzętu pojawią się w sklepach na całym świecie i dostępne będą od września tego roku.

Ten artykuł jest z kategorii Phablety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.