MasterCase 5 Maker: zapowiedzi nowej, pojemnej obudowy

Mastercase5 Maker

Już wkrótce na rynku pojawić ma się nowa obudowa MasterCase 5 Maker marki Cooler Master. Jak zapowiada producent, będzie to gratka dla wszystkich tych, którzy oczekują większej pojemności i nowoczesnych, minimalistycznych kształtów.

Chociaż jeszcze nie jest dostępna na polskim rynku, to jednak obudowa MasterCase 5 Maker marki Cooler Master już wzbudza emocje. Uwagę zwracają na nią głównie ci użytkownicy, którzy lubią obudowy o dużej pojemności. Duża przestrzeń wewnątrz obudowy pozwala dostosować komputer do najbardziej wygórowanych oczekiwań właściciela. Znajdzie się tu miejsce praktycznie na wszystkie elementy – zarówno to niezbędne, jak i dodatkowe, będące jedynie fanaberią.

MasterCase 5 Maker to obudowa, która już przez producenta została wyposażona w trzy wentylatory, pasek diodowy oraz cztery wejścia USB, spośród których jedno to port 3.0 typu C. To jednak nie wszystko, bo w obudowie można zmieścić dodatkowo trzy inne wentylatory, a także trzy dodatkowe paski diodowe. Co ważne, większość elementów można bez problemu wyciągnąć, by na ich miejsce włożyć inne części. W ten sposób producent chciał ułatwić budowę spersonalizowanego komputera niemal od podstaw. Wśród wymienialnych części znajduje się m.in. klatka na napędy, którą można zamienić na wodne chłodzenie.

Warto zauważyć, że twórcy starali się zawrzeć w MasterCase 5 Maker więcej udogodnień, których zabrakło w poprzednich wersjach obudowy. Można tu np. efektywniej kontrolować pracę wentylatorów. Poza tym wbudowano wyściełane drzwiczki w przednim panelu, dzięki którym praca komputera jest cichsza i mniej rozpraszająca. Zarówno górny, jak i dolny panel jest podtrzymywany przez magnetyczne uchwyty, więc bez problemu można zmienić ich miejsce lub wymienić je na inne części. Zadbano także o elementy wspierające podświetlenie. W obudowie wymienialne są również panele boczne, co ma znaczenie, jeśli chodzi o udoskonalenie przepływu powietrza i chęć wmontowania paneli z okienkami.

Obudowa MasterCase 5 Maker została stworzona tak, by pasjonatom komputerów umożliwić jak największe pole manewru przy składaniu urządzenia i dostosowywaniu go do indywidualnych preferencji. Z dotychczasowych informacji przekazywanych przez producenta wynika, że produkt pojawi się na rynku w sierpniu tego roku. Jego cena detaliczna ma wnosić ok. 727zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.