Philips Screeneo – nowy projector 1200 Lumenów

Philips Screeneo

Na polskim rynku dostępny jest już projektor Screeneo marki Philips. Wyróżnia go niezwykła jakość. Wyraźny obraz wyświetla się przy jego pomocy nawet z niewielkich odległości, co dodaje mu szczególnej funkcjonalności.

Nowy projektor Mari Phillips jest już w polskich sklepach. Screeneo to wyjątkowe urządzenie, które pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz o rozdzielczości HD 1280 x 800 pikseli. Występujący tu dynamiczny kontrast to natomiast 100 000:1. Świetne efekty to zasługa nowoczesnej lampy LED o strumieniu świetlnym na poziomie 1200 Lumenów. Jej żywotność oceniana jest na 30 tysięcy godzin.

Jedną z najważniejszych cech nowego projektora ultrakrótkiego rzutu jest szczególnie dopracowany układ luster, pozwalający na zachowanie niewielkiej odległości między urządzeniem a powierzchnią, na której widoczny ma być obraz. Z odległości 10cm można otrzymać przekątną o długości 50”, a po odsunięciu projektora na odległość 44cm, obraz będzie miał już przekątną o długości przekraczającej 100”. Do projektora dołączony jest pilot AirMouse z pełną klawiaturą oraz czujnikiem żyroskopowym. W obudowie znajdują natomiast głośniki 2.1 wspólnej mocy 26 W. Ponadto projektor posiada tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Sprawia to, że może on być wykorzystywany jako standardowy odbiornik telewizyjny.

Projektor został wyposażony w pamięć o pojemności 4 GB. Poza nią urządzenie posiada wejście na kartę SD oraz port USB. Komunikacja projektora z zewnętrznymi urządzeniami odbywa się przy pomocy portów HDMI oraz VGA. Możliwe jest także połączenie bezprzewodowe poprzez Bluetooth 4.0 lub dwuzakresowe Wi-Fi obsługujące technologię Miracast i DLNA. Systemem operacyjnym projektora Screeneo jest Android, co znacznie ułatwia jego obsługę. Dzięki temu nie ma większego problemu z odtwarzaniem plików video ani otwieraniem dokumentów graficznych i tekstowych. Działają tu wszystkie popularne formaty plików. Możliwe jest też instalowanie powszechnie znanych aplikacji.

Sugerowana cena detaliczna nowego projektora oferowanego przez markę Phillips to 4499zł. Wydawana jest na niego 2-letnia gwarancja producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.