Pełnoprawny PC zamknięty w… myszce komputerowej! I z Polski

mouse box

mouse box

Komputer PC ukryty w myszce? To możliwe, a w dodatku polskie! Mouse-Box to rewolucyjny gadżet, który pozwala zabrać ze sobą własny komputer praktycznie w każde miejsce. Wystarczy podłączyć myszkę do dowolnego monitora i PC już działa.

Mouse-Box to innowacyjny gadżet pozwalający ukryć cały komputer PC w… standardowych rozmiarów myszce! Wraz z kolegami stworzył ją student Politechniki Opolskiej Przemysław Strzelczyk. O polskim wynalazku mówią już media na całym świecie. Zarówno specjaliści, jak również zwykli użytkownicy są zachwyceni możliwościami Mouse-Box. Niestety, wciąż jest to jedynie projekt, lecz tysiące osób z niecierpliwością czekają, aż pojawi się w sklepach.

Myszka mogąca pełnić funkcję komputera posiada 2 wejścia USB 3.0 oraz port microHDMI, dzięki czemu bez problemu można podłączyć ją do większości monitorów oraz innych sprzętów takich jak np. TV lub projektor. Na ekranie wyświetli się zawartość przenośnego komputera kryjącego się w myszce. Mouse-Box może jednak pełnić rolę tradycyjnej myszki, więc przy okazji wszystko nią obsłużymy. Myszka oferuje również bezprzewodową transmisję obrazów, co dodatkowo zwiększa komfort jej użytkowania. Niezwykle dogodny jest także sposób jej ładowania, ponieważ wystarcza do tego podkładka. Przesuwając po niej Mouse-Box, doprowadzamy do jej indukcyjnego ładowania, a po zakończeniu pracy z podkładki możemy zrobić pudełko na myszkę.

Istnieje prawdopodobieństwo, że poza wejściami microHDMI oraz USB Mouse-Box zostanie wyposażona również w slot na kartę microSD i łączność Bluetooth. Póki co, w projekcie jest mowa o bezprzewodowym modemie WiFi. Zadbano o 128 GB pamięci flash do wykorzystania na zapisywanie danych, akcelerometr, żyroskop oraz 4-rdzeniowy procesor ARM Cortex, którego częstotliwość taktowania to 1.4 GHz.

Twórcy Mouse-Box już pracują nad kolejnym projektem, ale nie chcą zdradzić, co to dokładnie będzie. Przyznają natomiast, że miniaturyzacja to tendencja, która z pewnością będzie kontynuowana, dlatego warto inwestować w sprzęty coraz mniejsze i wygodniejsze w użytku. Zauważają przy tym, że dzięki swojej poręczności, ich myszka może być wykorzystywana w wielu sytuacjach. Zmieści się nawet do niewielkiej, damskiej torebki, a używana w pracy, przy służbowym stanowisku komputerowym, raczej nie zostanie zauważona przez szefa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.