SteelSeries prezentuje mechaniczną klawiaturę dla graczy

steelseries apex800

Nowa klawiatura APEX M800 została stworzona specjalnie z myślą o graczach. Od innych produktów tego typu odróżnia ją fakt, że jest mechaniczna. Jak zapewnia jej producent, dzięki temu czas jej reakcji jest wyjątkowo szybki.

Podczas tegorocznych targów CES 2015 firma SteelSeries zaprezentowała wyjątkową, bo mechaniczną klawiaturę APEX M800. To kolejne cacko stworzone specjalnie dla miłośników gier komputerowych. Jej największą zaletą ma być niezwykle krótki czas reakcji. Twórcy zapewniają, że jest on aż o 25% szybszy niż w modelach pojawiających się dotychczas na rynku.

Szybki czas reakcji ma być efektem zastosowania nowych liniowych przełączników QS1 wyróżniających się 1,5-milimetrowym punktem reakcji i liczącym sobie 3mm skokiem. Żeby graczom łatwiej było obsługiwać klawiaturę, zadbano o wyposażenie jej w funkcję n-key rollover. Pozwala ona na jednoczesne wciskanie wielu klawiszy i odczytanie ich przez system. Nie dochodzi przy tym do blokady klawiatury. To bardzo ważne podczas dynamicznych rozgrywek w wielu rodzajach gier. Obudowa klawiatury posiada natomiast dwa wejścia USB, które znajdują się w jej tylnej części.

Kolejnym i zdecydowanie najbardziej rzucający się w oczy udogodnieniem jest podświetlenie klawiszy. Każdy przycisk ma dopasowaną odrębną diodę LED, która może mieć wybraną przez użytkownika barwę i świeci jednym z 8 poziomów światła. Kolory i jasność można dopasowywać do własnych potrzeb, dosłownie personalizując klawiaturę i tworząc nowe szablony podświetlania. Pojedyncze klawisze mogą mieć inną jasność, barwę i mapowanie. Niemniej jednak producent zapisał też gotowe tryby podświetleń.

Producent szykuje jeszcze niespodziankę. SteelSeries chce nawiązać współpracę z producentami gier i rozpocząć produkcję klawiatur, których podświetlenie jest dopasowane do wydarzeń w konkretnej grze. O postępach w pracy marka ma informować już w najbliższych miesiącach. Klawiatura APEX M800 posiada również rząd dodatkowych klawiszy makro. Żywotność wszystkich klawiszy ma być jednakowa. Przystosowano je do 60 milionów kliknięć.

W klawiaturze APEX M800 wszystkie przyciski są programowalne, więc można zmienić ich zastosowanie. Pozwala ona również na nagrywanie makro w locie przy zastosowaniu tylko jednego przycisku i udostępnia rozbudowane marko tekstowe. Wciąż jednak nie wiemy, kiedy klawiatura będzie dostępna w sprzedaży. Wiadomo natomiast, że jej sugerowana cena ma wynosić ok. 800zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.