PC World wybiera najlepsze karty graficzne do Wiedźmina 3

Nvidia Geforce

„Wiedźmin 3” to w ostatnim czasie jeden z najważniejszych polskich produktów eksportowych. Ale żeby czerpać prawdziwą radość z zabawy, trzeba najpierw zainwestować w dobrą kartę graficzną. Które są najbardziej polecane do tej gry?

Miłośnicy gier komputerowych doskonale wiedzą, jak duże znaczenie dla jakości gry ma odpowiednia karta graficzna. Pomagając im w wyborze, PC World stworzył ranking najlepszych kart graficznych do gier, ze szczególnym naciskiem na będącą polskim hitem eksportowym grę „Wiedźmin 3”. Wszystkie wybrane karty łączy cena nieprzekraczająca 1500 zł.

Palit GeForce GTX 970 JetStream to karta, którą można kupić już za niewiele ponad 1400 zł. Jej największymi zaletami są wysoka wydajność oraz tryb pracy pasywnej. Zwraca się też szczególną uwagę na wysoką wydajność jej układu chłodzącego. Zdaniem ekspertów, jest ona wręcz idealna do cichych komputerów, które mają służyć nie tylko do gier, ale również do pracy. Jeśli chodzi o najlepszą rozdzielczość, to przy 1080p karta sprawdza się praktycznie w każdej grze. Niemniej jednak, ma ona również swoje wady. Za największą uznano niepełnowymiarowe gniazda.

Sapphire Nitro R9 380 to nowoczesna karta, która sprawdza się nawet w tych scenach, które mogą być trudne dla procesora graficznego. Może pochwalić się 4 GB pamięci GDDR5. W „Wiedźminie 3” bardzo dobrze wypadała w rozdzielczości 1080p. Ma wszystkie zalety swojej poprzedniczki, czyli wysoką wydajność i tryb pasywnego chłodzenia, jednak eksperci źle oceniają fakt, że w rzeczywistości jest ona przetaktowanym procesorem starej generacji. Na korzyść tej karty przemawia jednak cena – to ok. 1050zł.

Gigabyte GeForce GTX 960 OC to karta uważana za jedną z najszybszych wśród tych z procesorem Nvidii GeForce GTX 960. Na uwagę zasługuje tu jej wyjątkowy układ chodzenia, składający się z 2 wentylatorów, aluminiowego radiatora i 3 rurek cieplnych. W jej obudowie znajdują się 2 sloty PCI, a jej układ chłodzący jest wydajny i cicho pracuje. Jej ogromną zaletą są także 3 gniazda DisplayPort, jedno DVI-I, DVI-D oraz HDMI. Podobnie jak poprzedniczki, karta bardzo dobrze radzi sobie z „Wiedźminem 3” w rozdzielczości 1080p, a przy mniej wymagających grach działa jeszcze lepiej. Rewelacyjnie radzi sobie np. z „Battlefield 4” czy „Total War Rome II”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.