ASUS zapowiada płyty główne zwiększające potencjał procesorów Intel Core

logo Asus

Jeden z najpopularniejszych producentów komputerów i komponentów komputerowych – ASUS chce wprowadzić płyty główne, które będą zwiększały potencjał procesorów Intel Core. Będzie to linia Z170.

ASUS zapowiada wprowadzenie płyt głównych zwiększających potencjał procesorów Intel Core szóstej generacji. Mają zostać wyprodukowane jako linia Z170. Wśród nowych produktów znajdą się płyty z serii ROG, TUF, Pro Gaming i Signature. We wszystkich płytach głównych, które zapowiada marka, wprowadzono kilka ciekawych, unikatowych rozwiązań.

Płyty główne zwiększające potencjał procesorów Intel Core będą wyposażone w generator zegara bazowego. Funkcja ASUS TurboV Processing Unit, czyli TPU będzie kontrolowała zegar bazowy i napięcie podczas podkręcania. Opcja T-Topology drugiej generacji pozwoli natomiast lepiej podkręcać pamięć RAM. Jest jeszcze funkcja pięciokierunkowej optymalizacji systemu, która składa się z modułu TPU, modułu EPU, a także modułu regulacji napięcia Digi+ i Fan Xpert 3 pozwalającego na stuprocentową kontrolę wentylatorów. Sprawia ona, że szybko można wybrać ustawienia dostosowane do aktualnego trybu pracy i indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kolejną ciekawostką zastosowaną w nowych płytach głównych firmy ASUS jest panel Turbo App, który służy do przyspieszania i dopasowywania ustawień do konkretnych programów lub gier. Każda płyta z linii ASUS Z170 będzie wyposażona w porty USB 3.1 drugiej generacji typu A i C. Warto nadmienić, że drugi z nich umożliwia dostarczenie nawet 100W energii, a dzięki temu jest w stanie zasilać nawet monitor.

Oprócz tego ASUS poinformował, że w nowych płytach wykorzystana zostanie ochrona 5X Protection II lub Gamer’s Guardian, co ma pozwolić zachować wysoką jakość i maksymalną żywotność sprzętu. Ochrona sieci będzie zapewniana z poziomu LANGuard, zabezpieczeń niedopuszczających do spięć w portach, a także cyfrowego zasilania. Poza tym do produkcji zastosowano odporne na korozję porty I/O.

Na premierę rynkową nowych produktów marki w polskich sklepach nie będzie trzeba długo czekać, bo według zapowiedzi, mają pojawić się jeszcze tego lata. Nieznane są jednak ich przewidywane ceny. Poza produktami z linii Z170, w tym samym czasie ASUS zamierza wprowadzić do sprzedaży procesory Inter Skylake i podstawki LGA1151.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.