Nowy tablet od Lenovo – jeszcze lżejszy

Tab2 A10-70

Na półkach polskich sklepów dostępny jest już nowy, niezwykle lekki tablet Lenovo. Model Tab2 A10-70 można nabyć w jednej z 2 wersji kolorystycznych, a średnia cena to ok. 899 zł. Niedługo na ryku pojawić ma się jego ulepszona wersja.

Marka Lenovo wypuściła na polski rynek nowy tablet. Model Tab2 A10-70 wyróżnia się małą grubością, bo ma zaledwie 0,89mm grubości, jednak pełny jest też najwyższych parametrów umożliwiających dogodne korzystanie e-sprzętu. Nowy tablet Lenovo działa dzięki systemowi operacyjnemu Android 4.4 KitKat, jednak już na czerwiec tego roku zapowiedziano aktualizację i zamianę na 5.0 Lollipop.

Pozostałe parametry wizualne tabletu, poza grubością, to 17,1cm x 24,7cm oraz 509g wagi i dostępność w dwóch wariantach kolorystycznych. Wyprodukowano go w wersji perłowo-białej i niebieskiej. Jego ekran IPS Full HD posiada przekątną o długości 10,1 cala, a jego rozdzielczość wynosi 1920 x 1200 pix. Całość funkcjonuje dzięki 4-rdzeniowemu procesorowi MediaTek MT8165 1.5 GHz Quad Core w technologii 64-bitowej. Jeśli chodzi o wielkość pamięci, to jest to 2 GB pamięci RAM DDR3 oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Pojemność baterii nowego sprzętu Lenovo wynosi natomiast 7200 mAh, co oznacza, że bez ładowania jest w stanie wytrzymać nawet 10 godzin.

Dodatkowo nowy Lenovo posiada Bluetooth 4.0 oraz porty micro USB oraz micro SD obsługujące urządzenia zewnętrzne do max. pojemności 32 GB. Posiada również GPS oraz WiFi 802.11 a/b/g/n. Oprócz tego tablet wyposażono w 2 aparaty – przedni o rozdzielczości 5 MP oraz tylni mający 8 MP. Wyraźny, czysty dźwięk zapewniony będzie przez system głośników Sound Bar z technologią Dolby Atmos Cinematic Moving Audio. Takie rozwiązanie powinno w szczególności ucieszyć graczy, chociaż świetnie sprawdzi się również podczas oglądania filmów.

Tablet Lenovo Tab2 A10-70 w swojej podstawowej wersji jest obecnie dostępny w Polsce za ok. 899 zł. Już w czerwcu na rynek ma jednak trafić jego nowsza wersja. Będzie to ten sam model z procesorem MT8732 1.5 GHz Quad Core 64-bit i z LTE. Do tabletu można dokupić specjalne etui, które pełni przy okazji rolę podstawki i występuje w kolorze niebieskim lub szarym. Dodatkowo może ono być wyposażone w klawiaturę ułatwiającą korzystanie ze sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.