Nowy router Fritz!Box 6820

FRITZ!Box 6820 LTE

Dostawcy internetu prześcigają się w dostarczaniu sprzętów umożliwiających jeszcze szybszy I sprawniejszy transfer danych. Niedawno na polskim rynku pojawił się router FRITZ!Box 6820 LTE. Czego można się po nim spodziewać?

Router FRITZ!Box 6820 LTE to nowa propozycja firmy AVM. Jest on pierwszym modelem tej linii przystosowanym do obsługi sieci LTE, czyli 4G oraz UMTS (3G). Co więcej, dzięki jego niewielkim rozmiarom, z powodzeniem można wykorzystywać go zarówno do łączenia się z internetem w formie stacjonarnej, jak i mobilnej. To jednak niejedyne atuty nowego modelu.

Do największych zalet routera marki AVM należy jego automatyczność. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z połączeniem, sprzęt samodzielnie wybiera tę technologię, która będzie działała efektywniej. Możliwość wyboru różnych opcji sieciowych to zasługa szeregu nieprzeciętnych parametrów routera. Wyposażono go w gigabitowy LAN i bezprzewodowy interfejs utrzymany w standardzie N. Jego maksymalna przepustowość to 450 Mbit/s w paśmie 2,4. Ponadto urządzenie posiada funkcje umożliwiające włączenie kontroli rodzicielskiej czy zapory firewall. Istnieje też możliwość udostępnienia bezprzewodowej sieci dla gości.

Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane parametry, to koniecznie należy wspomnieć o obsłudze transmisji w aż 6 zakresach. Poza LTE (4G), są to 3 zakresy UMTS (3G) oraz roaming. Modem LTE (4G) należy do 4 kategorii (CAT 4 FDD), a jego najważniejszą zaletą jest obsługa wszystkich pasm częstotliwości radiowej wykorzystywanych na naszym kontynencie. Router funkcjonuje na bazie stale aktualizowanego systemu operacyjnego FRITZ!OS 6.50.

Dobry zasięg przy korzystaniu z routera w formie mobilnej to zasługa nie tylko wyjątkowych parametrów sprzętu, ale także jego specyficznego kształtu. Pionowa obudowa optymalizuje jakość połączenia. Router jest przy tym bardzo prosty w użytkowaniu, a dodatkowy sprzęt podłącza się do niego za pomocą tylko jednego przycisku. Ciekawostką jest też opcja MyFRITZ i aplikacja MyFRITZ!App, które pozwalają uzyskać dostęp do danych użytkownika z dowolnego miejsca na globie.

W Polsce router FRITZ!Box 6820 można otrzymać, decydując się na internet w sieci Play zarówno w opcji dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych we wszystkich taryfach. Standardowo router kosztuje natomiast ok. 899zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.