Creative: nowe głośniki o wysokiej rozdzielczości dźwięku

Creative Sound Blaster X7

Marka Creative wypuściła na rynek nowe głośniki o szczególnie wysokiej rozdzielczości dźwięku. Wraz ze słuchawkami, świetnie sprawdzą się one zarówno przy słuchaniu muzyki, jak też podczas grania. Jakie są ich szczegółowe parametry?

Creative to jeden z bardziej cenionych producentów słuchawek i głośników, szczególnie lubiany przez miłośników gier komputerowych i muzyki. Marka wprowadza właśnie na rynek swoje nowe głośniki, które można stosować jako zewnętrzną kartę dźwiękową. Reklamuje się je, jako idealne właśnie dla graczy i pasjonatów czystego, wyraźnego dźwięku.

Creative Sound Blaster X7 to cały system gwarantujący najwyższą jakość odtwarzania dźwięków z komputera. Zestaw najlepiej sprawdzi się w użytku stacjonarnym. Użytkownicy z pewnością zadowoleni będą z wielofunkcyjności nowego systemu Creative. Można tu liczyć zarówno na wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy oraz stereofoniczny oraz na konwerter c/a. Wzmacniacz o mocy 100 W zapewni dźwięk wyjątkowej jakości. Komplet wyposażono także w technologię łączności międzyplatformowej oraz inteligentnej poprawy jakości dźwięku. Za jakość dźwięku każdego materiału muzycznego odpowiada też DAC z odstępem sygnału od szumu na poziomie 127 dB.

Co ważne, system pozwala bezproblemowo dopasować brzmienie do indywidualnych potrzeb. Jest to możliwe, dzięki ewentualnej wymianie wzmacniaczy operacyjnych. Do wzmacniacza można podłączyć zarówno podstawkowe, jak i wolnostojące kolumny pasywne. Głośniki posiadają funkcję Bluetooth 4.1. System wyposażono także w przełącznik impedancji. Sound Blaster X7 działa jeszcze lepiej, gdy zestawimy go z pasywnymi głośnikami EMU XM7 o mocy 120 W. Na uwagę zasługuje też elegancka obudowa głośników Sound Blaster X7. Ma on formę trapezoidalną, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że z łatwością można podłączyć go nawet do mniejszych sprzętów, np. konsoli do gier.

Na przedniej stronie głośnika znajdują się dwa mikrofony, dzięki którym można nie tylko odtwarzać, ale również nagrywać dźwięk wysokiej jakości. Czystość głosu uzyskuje się tu, dzięki technologii CrystalVoice. Cale urządzenie działa na bazie oprogramowania, które umożliwia sterowanie zarówno za pomocą komputera stacjonarnego, laptopa, jak i tabletu czy smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.