Kieszonkowa karta dźwiękowa – Sound BlasterX G1

Sound Blaster X

Sound BlastX G1 to nowa karta dźwiękowa marki Creative Technology. Wyróżniają ją kompaktowe rozmiary pozwalające na korzystanie nawet poza domem, korzystna cena oraz parametry odpowiadające większości graczy.

Sound BlastX G1 to nowe dzieło wyprodukowane przez firmę Creative Technology. Twórcy zapewniają, że ta niewielkich rozmiarów karta dźwiękowa spełni wymagania miłośników gier komputerowych, którzy często spędzają czas poza domem. Jednym z jej największych atutów jest bezproblemowy montaż. Karta wyposażona jest w wejście USB, dzięki czemu można używać jej zewnętrznie, w dowolnym miejscu i na każdym sprzęcie posiadającym tego typu port.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to jest ona bardzo wysoka. Jako że karta obsługuje wejściowe sygnały audio w standardzie 7.1, pozwala na odtwarzanie realistycznych dźwięków. Dodatkowo dźwięki są tu bardzo dokładne, dzięki czemu bez problemu można usłyszeć detale takie, jak choćby kroki zbliżającego się przeciwnika. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów dźwiękowych, kartę wyposażono w wzmacniacz słuchawkowy 24-bit/96kHz o pozycjonowaniu dźwięku 7.1. Warto dodać, że Sound BlastX G1 nie ma żadnych szczególnych wymagań sprzętowych i współdziała ze wszystkimi słuchawkami analogowymi i dousznymi.

Dużą zaletą karty oferowanej przez Creative Technology jest możliwość dostosowania jej profilu dźwiękowego do typu rozgrywki. Taka opcja jest możliwa, dzięki oprogramowaniu BlasterX Acoustic Engine Pro. Karta posiada też 17 profili, które zapewniają dodatkowe efekty, jak np. brzmienie przestrzenne czy nietypowo wysokie tony. Poza tym jest ona wyposażona w tryb Scout Mode, który umożliwia uzyskanie przewagi nad rywalami, ponieważ daje dostęp do wskazówek dźwiękowych.

Ciekawym dodatkiem jest też tryb X-Plus, który eksponuje ważniejsze dźwięki, wyciszając te mniej istotne. Tryb ten działa jednak wyłącznie z podłączonymi słuchawkami Sound BlasterX H5. W karcie dźwiękowej Sound BlastX G1 zastosowano również oprogramowanie Creative Alchemy, które pozwala na odzyskanie brzmienia nawet w grach poprzednich generacji. Wszystkie te udogodnienia dostępne są w rynkowej cenie sugerowanej wynoszącej 199zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.