Nowy mikrofon bezprzewodowy Nikon

mikrofon nikon me-w1

Choć firma Nikon znana jest głównie z produkcji wysokiej jakości aparatów fotograficznych, to jednak niedawno na rynku pojawił się stworzony przez nią mikrofon bezprzewodowy. Mimo małego rozmiaru, daje on świetnej jakości dźwięk.

Marka Nikon wypuściła na rynek nowy mikrofon bezprzewodowy ME-W1, który mimo niewielkich rozmiarów, pozwala nagrywać czysty, wysokiej jakości dźwięk. Jest przy tym mało skomplikowany w obsłudze, więc idealnie nadaje się do użytku dla początkujących wykonawców.

Jego dodatkową zaletą jest fakt, że rejestruje dźwięki dochodzące nawet z odległości 50 m. Sprawia to, że można z niego korzystać nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Nowy mikrofon Nikon świetnie sprawdzi się jako sprzęt wykorzystywany przy przeprowadzaniu wywiadów, lecz na pewno nada się także do rejestrowania nagrań na wideoblogi. Warto dodać, że istnieje w nim też możliwość nagrywania dźwięków, które dochodzą z trudno dostępnych miejsc. Choć docelowo mikrofon rejestruje dźwięk w formie monofonicznej, to pozwala również na nagrywanie stereofoniczne. Żeby móc go użytkować w ten sposób, należy do jego zewnętrznego złącza podłączyć mikrofon Nikon stereofoniczny ME-1.

Mikrofon Nikon ME-W1 może zostać podłączony do każdego urządzenia mającego odpowiedniej wielkości gniazdo na tego typu sprzęt. Nadajnik i odbiornik mikrofonu współdziałają ze sobą dzięki połączeniu Bluetooth. Maksymalny czas działania mikrofonu na jednej baterii AAA wynosi 3 godziny. Jedną z ważniejszych kwestii jest fakt, że ME-W1 działa nie tylko z cyfrowymi lustrzankami marki Nikon, ale również z szeregiem innych sprzętów tego typu, niekoniecznie wypuszczonych na rynek przez tego producenta.

Jeszcze jedną, bardzo ważną zaletą mikrofonu jest jego trwała budowa. Poza parametrami technicznymi umożliwiającymi używanie go w trudnych warunkach, Nikon wyróżnia się też mocną obudową, która jest wodoszczelna, a przy okazji odporna na wstrząsy. Co więcej, jest na tyle szczelna, że nie przepuszcza pyłów. Dzięki temu bezprzewodowy mikrofon można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie mając pewność, że zarejestruje wyraźny, czysty dźwięk, jednocześnie nie ulegając zniszczeniu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.