Lenovo Yoga Tablet 2 Pro: duży i nietuzinkowy!

Yoga Tablet 2 Pro

Firma Lenovo proponuje nowy tablet, który swoją funkcjonalnością jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających klientów. Yoga Tablet 2 Pro zwraca na siebie uwagę także niestandardowymi wymiarami.

Nowy tablet Lenovo Yoga Tablet 2 Pro z pewnością zwraca na siebie uwagę nieprzeciętną wielkością. Jego wymiary nie przypominają standardowego tabletu i wynoszą 333 x 223 x 3,7 – 12,6mm. Należy jednak podkreślić, że przemyślana forma sprawia, iż przy wadze 950 g bez problemu można utrzymywać go w jednej ręce. Przekątna ekranu liczy sobie 13,3 cala. Rozdzielczość ekranu LCD to 2560 x 1400 pikseli. Cechują go szerokie kąty widzenia oraz wysoki kontrast. Do tego dochodzi jeszcze głębokie nasycenie barw, dzięki któremu tablet nadje się zarówno do pracy, jak i celów stricte rozrywkowych.

Całość wykonano z metalu i trwałych tworzyw sztucznych, co sprawia, że urządzenie cechuje się sporą odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Obudowa tabletu utrzymana jest w pełnym minimalizmie. Z prawej strony można znaleźć regulator głośności, wyjście do słuchawek, przycisk zasilania i port micro-USB. Z lewej zaś umieszczono projektor o rozdzielczości 854 x 480 pix. wraz z przyciskiem służącym do jego włączania i wyłączania. Cylinder tabletu posiada natomiast suwak, którym można regulować ostrość obrazu. Ponadto Lenovo Yoga Tablet 2 Pro posiada głośniki 2.1 JBL o łącznej mocy 8W – 2 x 1,5W oraz 1 x 5W. Do tego należy dodać przetwornik HiFi i Wolfson.

Jeżeli chodzi o szczegółowe parametry nowego tabletu Lenovo, to posiada on 4-rdzeniowy procesor oraz pamięć RAM 2GB. Jego pamięć wewnętrzna ma pojemność 32GB, a dodatkowo można w nim zastosować kartę pamięci microSD o max. pojemności 64GB. Wbudowane są w niego 2 kamery. Rozdzielczość tej tylnej wynosi 8 Mpix. Wyposażono ją w optykę jasności F2.2 oraz w sensor BSI. Przednia kamera ma rozdzielczość 1,6 Mpix. Tablet posiada system Bluetooth oraz łączność WiFi. Zaopatrzono go również w czujnik magnetyczny, Halla, a także GPS i żyroskop.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro ma zainstalowany system Android 4.4.2 KitKat zoptymalizowany, dzięki zastosowaniu nakładki Lenovo. Jest ona atrakcyjna wizualnie, a do tego lekka. Chociaż w tablecie znajduje się pakiet Kingsoft Office służący do kreowania i edytowania dokumentów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych, to jednak darowano sobie wszelkie aplikacje, które mogłyby spowalniać działanie systemu. Cena rynkowa tabletu to średnio niecałe 2100zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.