Nowe dyski SSD od Plextor : technologia TLC

Plextor logo

Wkrótce na rynku pojawią się nowe dyski SSD marki Plextor. Ich cechą charakterystyczną są układy w technologii TLC, które mają zapewnić ponadprzeciętną wydajność oraz zaskakującą żywotność. Co jeszcze kryją w sobie nowe dyski?

Wkrótce na rynku zagościć mają nowe dyski SSD M7V wyprodukowane przez markę Plextor. Dzięki kościom pamięci wykonanym w technologii TLC, mają one stanowić poważną konkurencję dla wszystkich istniejących dotąd dysków tego typu. Na szczególną uwagę zasługują tu jednak nie tylko wysokiej jakości podzespoły, ale również autorskie oprogramowanie. Wszystkie współgrające ze sobą elementy gwarantować mają wyjątkową wydajność i długą żywotność sprzętu.

W dyskach M7V wykorzystano nowoczesny kontroler Marvell 88SS1074B1, który stworzono specjalnie na potrzeby układów TLC. Wyposażone są także w pamięć Toshiba TLC NAND 15nm. Na uwagę zasługuje tu również szybkość odczytu sekwencyjnego, która sięga 560 MB/s. W przypadku zapisu szybkość wynosi mac. 530 MB/s. Oprócz tego producent zapewnia, że liczba losowych operacji wyjścia/wejścia wynosi do 98 000 OPS/s przy odczycie oraz 84 000 IOPS/s przy zapisie danych.

Jeśli chodzi o liczbę cykli zapisu w pojedynczej komórce, to wynosi ona ok. 2000. Oznacza to, że jest nawet 4-krotnie wyższa niż w dostępnych dotąd dyskach w technologii TLC. Współczynnik TBW wynosi tu 320 TB w wersji dysku 512 GB, co zapewnia dużo dłuższą żywotność niż w poprzednich modelach. Dodatkowo jest on gwarancją mniejszej awaryjności dysku. Poza tym w dyskach SSD M7V zastosowano innowacyjną technologię PlexNitro, która odpowiada za przyspieszenie i optymalizację zapisów. Jest to możliwe, dzięki użyciu bufora na dane. Ponadto nowe dyski marki Plextor są kompatybilne z technologiami PlexTurbo, PlexVault i PlexCompressor. Co więcej, odpowiadają one za zwiększenie ich możliwości. Producent zapewnia też, że współgrają one ze wszystkimi napędami z serii M6.

Nowe dyski SDD M7V matki Plextor mają wejść do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Według zapowiedzi, pojawią się w 2 wersjach. Pierwsze będą w obudowie 2,5-calowej (PX-M7VC), a drugie będą posiadały złącze M.2 2280 (PX-M7VG). Dodatkowo pojawią się dyski o różnych pojemnościach – 128 GB, 256 GB i 512 GB. Ceny mają być identyczne dla obu modeli, a w zależności od pojemności mają kosztować 175zł, 299zł i 535zł brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.