ProArt PA329Q – profesjonalny monitor od Asusa

ProArt PA329Q

Marka Asus przedstawiła swoje nowe dziecko – monitor ProArt PA329Q. Duży rozmiar i wysoka rozdzielczość sprawiają, że poleca się go profesjonalistom pracującym z obrazami różnego typu.

ProArt PA329Q to nowoczesny monitor 4K UHD wyprodukowany przez firmę Asus z myślą o profesjonalistach, których praca związana jest z plikami graficznymi. Wykonywanie wszelkich zadań ułatwiać ma spory rozmiar ekranu – 32 cale, rozdzielczość wynosząca aż 3840×2160 pix oraz szeroki zakres kolorów uzyskany, dzięki zastosowaniu technologii 3M Quantum Dot Enhancement Film (QDEF). Nieprzeciętne parametry pozwalają monitorowi obsłużyć 100% barw Rec. 709, 100% Rec. 2020, 100% sRGB, 95% Adobe RGB oraz 90% DCI-P3.

Co więcej, monitor może pochwalić się fabryczną kalibracją, dzięki której odznacza się szczególną dokładnością barw. PA329Q wyświetla przeszło 1,07 miliarda kolorów, a dodatkowo wykorzystana została w nim 14-bitowa tablica LUT. Wraz z obsługą wartości gamma o współczynniku 2.4, 2.2, 2.0 i 1.8 gwarantuje to naturalnie wyglądające obrazy oraz pozwala na uzyskanie perfekcyjnie dopracowanego cieniowania. Tak rewelacyjne właściwości nowego monitora powodują, że będzie on idealny m.in. dla montażystów czy producentów dowolnych filmików.

Ważnym udogodnieniem jest technologia ASUS ProArt Calibration, która umożliwia precyzyjne dostosowywanie koloru i kompensację niedokładności. Pozwala też na dokładną kalibrację oraz mapowanie danych. Wszystko to zapisywane jest na wewnętrznym układzie scalonym, więc nie trzeba ustawiać parametrów po podłączeniu monitora do innego sprzętu. Dużą zaletą monitora jest również technologia IPS, która pozwoliła uzyskać szeroki kąt widzenia. W rezultacie z każdego miejsca kolory na monitorze wyglądają jednakowo, co znacznie ułatwia wykonanie wielu zadań graficznych.

ASUS PA329Q umożliwia odtwarzanie zawartości 4K UHD z częstotliwością 60Hz. Łączność następuje poprzez DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 lub cztery porty HDMI v2.0. Ponadto w monitor wbudowanych jest pięć portów USB 3.0 oraz czytnik kart 9w1. Poza zachwycającymi parametrami technicznymi, nowy monitor Asus wyróżnia się eleganckim designem i ergonomicznym kształtem podstawki. Asus PA329Q pojawi się w sklepach już na początku maja. Jego sugerowana cena to 5899,00zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.