Następca Oppo Find X3 Pro

Logo Oppo

Wszystkie smartfony wyglądają niemal identycznie. Takie wrażenie ma sporo osób, dlatego wyróżnienie się na tle konkurencji może zapewnić sukces produktu. Marka Oppo chce wypuścić na rynek model inny od wszystkich, aby przyciągał on uwagę kupujących podczas przeglądania telefonów w sklepie. Jak będzie wyglądał taki smartfon? Poniżej krótka specyfikacja, jaką przewidują eksperci z branży.

Powodem bliźniaczego wyglądu większości smartfonów jest fakt, że najważniejsze komponenty produkowane są w tej samej fabryce. Urządzenia projektowane są przez zewnętrznego wykonawcę, który podobne elementy tworzy dla kilku firmy. Taka forma jest znacznie tańsza niż tworzenie nowego modelu od początku. Z takiego rozwiązania korzystają m.in. marki Xiaomi i Samsung. Ponadto jeden model często jest kilkakrotnie ulepszany, otrzymuje wówczas nową nazwę, ale jego wygląd różni się bardzo drobnymi szczególikami od poprzednika. W konsekwencji na sklepowych półkach znajdują się rzędy tak samo wyglądających urządzeń. Firma Oppo gotowa jest podjąć ryzyko i stworzyć całkowicie nowy projekt urządzenia. Poprzednia seria o nazwie Find X3 za sprawą nietuzinkowego designu zwróciła uwagę użytkownikom na całym świecie. Najnowszy model ma pojawić się w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2022 roku. Termin debiutu w Polsce nie jest znany, nie wiadomo czy w ogóle urządzenie będzie dostępne u polskich dystrybutorów.

Następcę Find X3 Pro najprawdopodobniej nazywać się będzie Find X5 Pro, gdyż w chińskiej kulturze liczba 4 jest pachowa i kojarzy się ze śmiercią, dlatego azjatycki marki najczęściej pomijają tę liczbę w swoich oznaczeniach. Producent nie zdradził jeszcze dokładnych szczegółów odnośnie wyglądu nowego modelu, ale spodziewać się można obustronnie zakrzywionego ekran AMOLED. Bardzo optymalna wielkość ekranu o przekątnej 6,78 cala pozwoli na wygodne odtwarzanie filmów i zdjęć. Ponadto funkcja odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz gwarantują najwyższą jakość. Smartfon będzie wyposażony w ekranowy czytnik linii papilarnych oraz procesor MediaTek Dimensity 9000. OPPO Find X5 przez wielu specjalistów z branży telefonów komórkowych określony jest mianem najpiękniejszego smartfonów na świecie. Bardzo precyzyjne wykonany zachwyca funkcjonalnymi detalami jak np. wytłoczenie tylnego panelu z trapezową ramką na aparaty fotograficzne, która została wtopiona w obudowa, dzięki czemu kurz i brud nie zbiera się wokół aparatu. Na dokładniejsze dane trzeba będzie jeszcze poczekać kilka lub kilkanaście tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.