Lenovo 10W – tablet z klawiaturą

Tablet z klawiaturą Lenovo 10W

Jak wygląda tablet każdy z nas wie – prostokątne urządzenie, mniejsze od ekranu laptopa, ale większe od największego smartfonu. Jednak marka Lenovo przełamuje tradycyjny schemat i w najnowszym modelu 10w z systemem Windows 11 wprowadza tradycyjną klawiaturę. Sprzęt wygląda jak mały laptop i ma być wygodnym narzędziem dla uczniów i studentów, których nauka opiera się teraz głównie na internecie.

Najnowszy produkt od Lenovo zaskoczył wiele osób. Tablet posiadać będzie nowy system Windows 11 oraz układ Qualcomm Snapdragon 7c. To czyni go stabilnym technicznym i wygodnym przy podstawowym korzystaniu. Trwała obudowa, która częściowa została wykonana z gumy i specjalnego szkła Corning Gorilla Glass ma sprostać użytkowaniu nawet przez najmłodszych uczniów, którzy ze takim sprzętem obchodzą się mało delikatnie.

Lenovo 10w ma pojawić się na światowym rynku jeszcze w kwietniu tego roku. Jednak już teraz znane są jego parametry. Ekran Full HD o przekątnej 10,1 cala oraz proporcjach 16:10 i jasności do 400 nitów. Dodatkowo dwie kamerki – przednia o rozdzielczości 2 MP, tylna aż – 8 MP. Akumulator o pojemności 30 Wh pozwoli na wiele godzin prac bez ładowania. Do wyboru będą urządzenia z pamięcią RAM od 8 GB do nawet 128 GB. Co ciekawe, użytkownik do dyspozycji będzie miał dwa złącza: standardowy port USB-C oraz nadal często używany jack 3,5 mm, który doskonale sprawdza się pod słuchawki lub mikron, co jest niezbędne podczas nauki zdanej.

Najbardziej zaskakująca w całym urządzeniu jest dedykowana klawiatura, która w jednej chwili przeistacza tablet w mini laptop. Oczywiście klawiatury jest odłączana. Sam tablet waży 573 g, po przyłączeniu klawiatury 1,1 kg. Zgodnie z szacunkami, najnowszy model Lenovo ma kosztować około 1500 zł, co stawia go w gronie tych droższych urządzeń. Czy model 10w podbija serca młodzieży? Zdania się podzielone, ale na pewno to ciekawa opcja, która w dobie zdalnej nauki pomoże zaoszczędzić na sprzęcie, bo wystarczy kupić jeden, aby spełniał funkcję zarówno rozrywkową, jak i urządzenia do nauki. To niewątpliwie duży atut, który może przeważyć przy wyborze sprzętu. A wybór edukacyjnych komputerów jest bardzo duży, gdyż większość firm wypuściła modele skierowane do uczniów i studentów, obserwując ogromne zmiany w trybie nauczania na całym świecie spowodowane pandemią koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.