Motorola One Vision

motorola one vision

Rynek smartfonów stale powiększa swoją ofertę o ciekawe modele. Nie tylko drogie urządzenia okazują się mieć cenne funkcje, również te z niższej półki cenowej mogą zaskoczyć specyfikacją i swoimi możliwościami. Szczególnie ważna jest kwestia aparatu, bo wysokiej jakość zdjęcia i filmy to punkt obowiązkowy każdego współczesnego smartfona. Najprawdopodobniej na początku kwietnia swoją nowość zaprezentuje Motorola, której atutem ma być otwór w ekranie.

Do tej pory w urządzeniach mobilnych stosowany był notch, czyli wycięcie w ekranie na obiektyw, teraz producenci skłaniają się ku otworom w ekranie na kamerkę do selfie. Nie każdy popiera tę wersję, jednak możliwość pokrycia frontu smartfona większą powierzchnią ekranu stanowi nie lada atut. Do tej pory takie rozwiązanie wykorzystano w kilku topowych modelach, m.in. w Honor View 20 oraz Samsung Galaxy S10. Teraz do tego grona ma dołączyć Motorola, która zamierza wkrótce zaprezentować następcę modelu One. Zaktualizowane urządzenie ma nosić nazwę One Vision i opierać swój soft wyłącznie na Androidzie.

Nowa Motorola wyróżniać się będzie kilkoma udogodnieniami. Jedną z nich jest właśnie otwór w ekranie, który do tej pory pojawiał się tylko w droższych smartfonach. Ponadto przekątna ekranu to aż 6,2 cala, co zapewni wygodę korzystania. Nietypowe w One Vision w porównaniu do innych modeli Motoroli są proporcje, który wynosić będą 21:9. Taką wersję wykorzystywano dotychczas tylko w najnowszych Sony Xperiach. Wyjątkowość modelu zapewni też układ Exynos 9610 od firmy Samsunga, czyli koreańskiego potentat w produkcji procesorów. Warto też nadmienić, że One Vision oferować będzie przyjemną rozdzielczość obrazu na wyświetlaczu 2520 x 1080 pikseli.

Firma Motorola nie zdradza jeszcze wszystkich szczegółów odnośnie One Vision. Jednak z nieoficjalny informacji można dowiedzieć się, że posiadać będzie podwójny aparat fotograficzny z tyłu smartfona. Jedno z obiektów oferować będzie bardzo optymalną we współczesnym użytkowaniu matrycę 48 Mpix. W modelach ma być wgrany czysty Android 9.0 Pie. Nie wiadomo czy telefon posiadać będzie wejście mini-jack, ale jest to wysoce prawdopodobne. Podobnie jak w przypadku złącza USB-C. Ostateczna data premiery najnowszego modelu nie została jeszcze potwierdzona, ale mówi się, że nastąpi to już 3 kwietnia 2019 roku. Czy Motorola One Vision od razu pojawi się na polskich pólkach sklepowych? Wiele sygnałów potwierdza dystrybucję w Polsce. Cena One Vision oscylować może w graniach 1500 zł, dlatego może okazać się niezwykle popularnym smartfonem wśród młodzieży, której zależy na dobrym aparacie, nowoczesnym designie, bezawaryjności i bogatym wnętrzu. Jak ostatecznie to urządzenie sprawdzi się w użytkowniu – czas pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.