HTC 5G hub – zamiast światłowodu

htc 5g hub

Szybsze przesłanie danych, większa pojemność i lepszy zasięg zapewni wszystkim użytkownikom internetu mobilnego sieć 5G. Ma być ona dostępna w niektórych urządzeniach jeszcze w tym roku. Dzięki temu mobilny internet będzie zbliżony do szerokopasmowego, co z pewnością zadowoli wszystkich użytkowników. Pierwszym urządzeniem na rynku z nową opcją będzie HTC 5G Hub. Jego premiera zaplanowana jest na połowę 2019 roku.

Nowe urządzenie oferować będzie jednocześnie wygodę stacjonarnego dostawcy internetu i niezależność mobilnego przekaźnika, by w każdym miejscu w Europie cieszyć się szybkim internetem. Połączenie z siecią 5G będzie możliwe dla nawet 20 urządzeń. Co ciekawe, HTC pozwoli też na transmisję danych do gogli wirtualnej rzeczywistości, by jeszcze atrakcyjniej wykorzystywać współczesne technologie. Sprawdzi się również jako wyposażenia mobilnych biur. Twórcy HTC 5G zapewniają, że będzie on w stanie pełnić rolę głosowego asystenta oraz odtwarzać bez zakłóceń wideo w 4K.

Najnowsze dane wskazuję, że 83 kraje na świecie rozpoczęły wdrażanie sieci 5G u lokalnych operatorów, by jak najszybciej udostępnić odbiorcom wygodniejszą i lepszą wersje internetu mobilnego. Data pojawiania się tej technologii w Polsce nie jest znana, ale można podejrzewać, że dostępna będzie w ciągu najbliższych miesięcy w największych miastach. Sieć 5G pozwala na osiąganie szybkości przekraczające 2 Gb/s. Wynik nie jest imponujący, gdyż obecnie uzyskuje się nawet 4 Gb/s, jednak sama prędkości nie zapewnia najwyższych parametrów. Sieć 5G oznacza dla odbiorców znacznie szybsze reagowanie i odświeżenie sesji, co minimalizuje zakłócenia i opóźnienia.

Zadaniem HTC 5G Hub będzie zastąpienie tradycyjnego urządzenia, działającego „na kabel” oraz router WiFi. Nowa funkcjonalność sprawdzi się też w sektorze nieruchomości, medycynie czy w sektorze edukacyjnym, gdzie interaktywne materiały wykorzystywane są każdego dnia. Firma Intel opublikowała niedawno raport, z którego wynika, iż za rok aż 50 mln urządzeń będzie podłączonych do sieci komórkowych na całym świecie. Obsługa takiej liczby urządzeń wymaga szybkiej, funkcjonalnej oraz bardzo stabilnej sieci komórkowej, aby przesyłanie ogromnej ilości danych przebiegało bezproblemowo.

Nowy, ulepszony internet w sieci 5G ma zlikwidować braki w prędkości, które doskwierają teraz najbardziej użytkownikom 4G. A dodając tego pełną mobilność bez utarty jakości można mówić o prawdziwej rewolucji w branży. Nic więc dziwnego, że eksperci z wypiekami na twarzy wyczekują zmian i wprowadzenia do sprzedaży ultranowoczesnego HTC 5G Hub. Aktualne zapowiedzi wskazują, że będzie można go kupić już w drugim kwartale 2019 roku, również w Europie. Jaka będzie cena urządzenia? Takich informacji jeszcze nie ujawniono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.