Xbox One S All-Digital Edition

Zgodnie z oczekiwaniami fanów oraz zapowiedziami specjalistów z branży gier wideo, na rynek został wprowadzony kolejny model konsoli: Xbox One S All-Digital Edition. Microsoft anonsował to już od jakiegoś czasu, podsycając tym samym zainteresowanie jeszcze bardziej optymalnym sprzętem. Nowe urządzenie firmy Microsoft skierowane jest do osób, które preferują nabywanie gier w dystrybucji cyfrowej, ale sprawdzi się też u tradycyjnych graczy. Obecnie dane wskazują, że granie na konsolach to wiodąca forma spędzania wolnego czasu, zwłaszcza wśród dzieci oraz nastolatków, a możliwość współzawodnictwa staje się początkiem uprawiania e-sportu.

Co ciekawe, za Xbox One S All-Digital Edition zapłacimy mniej niż za sprzęt z czytnikiem Blu-ray. Pokaźny dysk twardy o pojemności 1 TB ma zapewnić swobodę korzystania. W zestawie znajduje się też jeden kontroler Xbox One. Największą różnicą w przypadku nowej konsoli jest brak napędu. Z tego powodu jej wygląd również nieco się zmienił, ale te drobne różnice są widoczne tylko dla bardzo uważnych fanów sprzętu firmy Microsoft. Większość funkcji i zasad działania jest taka sama jak w Xbox One S. Niemniej nie zmienia to faktu, że nowy model kultowego urządzenia to nie lada gratka dla amatorów gier wideo, którzy większość wolnych chwil poświęcają na granie na Xboksie.

Konsola Xbox One S All-Digital Edition została stworzona do grania i dlatego zapewnia dostęp do wszystkich gier wideo, jakie znajdują się w sklepie Microsoftu. Ponadto bezproblemowo odtwarza różnorodne materiały wideo w formie 4K z Netfliksa i Amazona. Warto dodać, że w specjalnym zestawie Xbox One S All-Digital Edition znajdują się trzy ciekawe gry: Minecraft, Forza Horizon 3 i Sea of Thieves. W Stanach Zjednoczonych cena konsoli została ustalona na pułap 249 dolarów, czyli o 50 dolarów mniej niż zakładano w porównaniu z XONE S. W Europie koszt tego sprzętu będzie wyższy i wyniesie 229,99 euro. Osoby zainteresowane kupnem już mogą u producentów składać zamówienia na przedpremierowe modele. Najprawdopodobniej pierwsze wysyłki nastąpią już 7 maja. Wówczas konsola powinna pojawić się też w pierwszych sklepach na terenie Europy. Kiedy trafi do Polski? Ten termin nie jest jeszcze znany.

Kierunek, w jakim zdecydowała się iść firma Microsoft sugeruje coraz większe znaczenie cyfrowej sprzedaży gier wideo. Dedykowane produkcje, możliwość rozszerzenia opcji gier i szybsza instalacja sprawiają, że obecni użytkownicy cenią sobie tę interaktywną wygodę. Dlatego też najnowszy model technicznie nie różni się zbyt bardzo od sprawdzonego i starszego wariantu, ale jest bardziej integralny i daje więcej opcji na bardziej komfortowe kupowanie gier, których oferta nieustannie się powiększa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.