5 nowych klawiatur dla graczy: od Tesoro

Tesoro

Marka Tesoro wypuszcza na rynek 5 modeli klawiatur mechanicznych stworzonych głównie z myślą o wysokich wymaganiach graczy. Choć każda z nich jest inna, to jednak wszystkie cechuje wysoka jakość wykonania i niezwykła funkcjonalność.

Tesoro to licząca sobie zaledwie 5 lat, amerykańska firma zajmująca się głównie tworzeniem klawiatur i myszek komputerowych kierowanych, przede wszystkim do graczy. Niedawno poinformowała, że na rynek wypuszcza 5 nowych klawiatur dostosowanych do najbardziej wygórowanych wymagań pasjonatów gier. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie.

Durandal Spectrum to klawiatura, która ma przypominać wcześniejszy model firmy Tesoro – Durandal Gaming. Najważniejszą różnicą między tymi produktami jest fantastyczne oświetlenie LED występujące w nowej wersji. Jest to pełna paleta kolorów RGB. Na wzór już istniejącej klawiatury stworzono także Durandal V2, która przypomina Tesoro eSport Gaming. Podobieństwo między tymi dwoma modelami widać gołym okiem, ponieważ mają bardzo zbliżony design i bardzo podobną, charakterystyczną podpórkę na nadgarstek. Nowsza wersja posiada jednak dwukrotnie większą pamięć dedykowaną. Małym zawodem może być jednak ograniczenie podświetlenia z dwóch do jednej barwy oraz zamiana przełączników.

Tizona Spectrum to klawiatura, która ma być zastępstwem modelu Tizona Elite RGB. To klawiatura kompaktowa, która sprawdza się w podróży oraz podczas rozgrywek LAN. Jej cechą charakterystyczną jest możliwość odmontowania numpada. Podłączając go do klawiatury przy pomocy portu USB i dwóch prawie niewidocznych magnesów, można dołączyć go do głównej części klawiatury zarówno od lewej, jak i od prawej strony. Poza tym Tizona Spectrum posiada trzy znajdujące się pod spacją klawisze, które można dowolnie zaprogramować.

Tesoro wprowadzi też na rynek klawiaturę Excalibur Spectrum i Excalibur V2. Pierwsza z nich ma zastąpić Excalibur RGB Edition. Dostępne są w wersji białej i czarnej. Szczególnie druga z nich zwraca uwagę, bo choć testowano ją z przełącznikami Gateron, które działają dzięki podczerwieni, to jednak w ostatecznej wersji zdecydowano się wykorzystać standardowe przełączniki Kailh Red i Kailh Blue. Producent tłumaczy, że takie rozwiązanie jest bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.