Klawiatura z uśmieszkami zamiast liter? Emoji Keybord

emoji keyboard

Emoji Keyboard to nowa klawiatura, a dokładniej nakładka na klawiaturę, która zamiast liter i cyfr posiada gotowe emotikony. Umożliwia zatem sprawne prowadzenie rozmów obrazkowych. Dostosowana jest do klawiatury Macbooka.

Czy można rozmawiać przy pomocy samych emotikonów? To kwestia przyzwyczajenia i tematu rozmowy, jednak na pewno są tacy, którym obrazki w zupełności wystarczają do przekazywania myśli. Właśnie dla nich stworzono klawiaturę Emoji Keyboard. To nakładka pasująca do klawiatury Macbooka, która po nałożeniu zupełnie zmienia przyciski. Zamiast liter i cyfr otrzymujemy gotowe obrazki wyrażające myśli lub przedstawiające przedmioty i czynności.

Zasady działania Emoji Keyboard nie są skomplikowane. Wystarczy nałożyć ją na standardową klawiaturę Macbooka. Twórcy nakładki zadbali o proste oprogramowanie, które pozwala sprawnie przełączyć klawiatury jedynie po naciśnięciu Capslocka. Gdy to uczynimy, zyskamy dostęp do 150 kolorowych ikonek. Producenci zadbali, by te najpopularniejsze obrazki znalazły się w miejscu najczęściej używanych liter, co ma ułatwić korzystanie z nakładki.

Chociaż projekt może wydawać się szalony, to jednak już spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Dla wielu jest tylko jedną z ciekawostek, aczkolwiek ok. 200 osób zdecydowało się już na zakup nakładki. Emoji Keyboard kosztuje 15 dolarów, jednak początkowo sprzedawano ją w promocyjnej cenie 10 dolarów. A dla kogo przeznaczona jest Emoji Keyboard? Oczywiście, dla wszystkich, jednak w szczególności spodoba się dzieciom i nastolatkom. To właśnie przedstawiciele tych grup wiekowych najczęściej korzystają z emotikonów. Niektórzy zauważyli nawet, że nakładka może pełnić funkcję edukacyjną, ponieważ pomaga zrozumieć, co dokładnie kryje się pod powszechnie używanymi ikonami.

Twórcy nakładki fundusze zgromadzili za pośrednictwem Kickstartera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.