EIZO wprowadza nowy monitor serii ColorEdge

ColorEdge CS240

3 września EIZO wydało komunikat o wprowadzeniu ColorEdge CS240 – nowego modelu monitora popularnej serii ColorEdge. Niska półka cenowa i więcej zalet niż pozostałe monitory tej linii producenta EIZO, to jego podstawowe atuty.

Poza obecną w pozostałych modelach kalibracją sprzętową (oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6 dla zaawansowanych i niedoświadczonych użytkowników) ColorEdge CS240 posiada również szerokogamutową matrycę in-plane switching, z bardzo naturalną rozdzielczością 1920 x 1200, co umożliwia reprodukcję aż 99% kolorów z palety Adobe. Obrazy formatowane w RAW-ach można tu swobodnie konwertować do Adobe RGB.

Monitor posiada praktyczne podświetlenie LED, które redukuje pobór jego mocy do ledwie 27 WAT w czasie standardowej pracy. Do minimum ograniczono również migotanie obrazu (technologia kontroli jakości), co wpływa na mniejsze zmęczenie oczu podczas pracy.

Poza tym ColorEdge CS240 to: wejścia DisplayPort (wyświetlanie obrazu 10-bitowego z 16-bitowej tablicy kolorów look-up table), HDMI (praca przy połączeniu z innymi urządzeniami technologii Deep Color) oraz DVI. Ważną nowinką jest również zastosowanie autorskiej technologii EIZO-DUE, dzięki której niejednorodności podświetlenia są kompensowane, a obraz wyświetla się identycznie w obrębie całej matrycy.

Dla ułatwienia pracy użytkownikom początkującym oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6 ustawiono domyślnie na fotografie, druk i projektowanie stron internetowych, ale zaawansowani mogą swobodnie korzystać z bardziej rozbudowanych opcji i samodzielnie dostosowywać parametry (jasność, gama, profil ICC, punkt bieli, walidacja profilu itd.). Producent gwarantuje pełną kompatybilność z urządzeniami do kalibrachi:: X-Rite, DataColor oraz urządzeń marek Macintosh i Windows. Zewnętrznie monitor posiada ergonomiczną stopkę z regulacją panelu ( 35 stopni w pionie, 344 stopnie w poziomie) oraz regulację wysokości ekranu w pionie w zakresie 130 mm, co daje możliwość swobodnego dostosowania ekranu do własnych potrzeb.

Do sklepów w Polsce monitor ColorEdge CS240 wejdzie już w połowie października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.