IDF od Della – najcieńszy tablet na świecie

dell venue 8 7000

Znana firma elektroniczna Dell zaprezentowała najcieńszy tablet na świecie. Podczas imprezy Intel Developer Forum pokazano światu Dell Venue 8 7000 series, którego grubość to zaledwie 6mm! Poza tym, że z pewnością zasłynie on z uwagi na swój wygląd, to oczekuje się również, że stanie się hitem z powodu swojej niezwykłej wydajności. W tablecie zastosowano procesor Intel Atom Dual Core Moorefield. Według specjalistów pracujących dla Dell, urządzenie jest w stanie pracować bez zasilania, na samej baterii nawet przez 13 godzin. W dużej mierze jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu technologii OLED, w której stworzono ekran. Jego przekątna do 8,4 cala, natomiast rozdzielczość wyświetlacza wynosi 2560 x 1600 pikseli przy gęstości obraz 359 ppi.

Nowy tablet Dell Venue 8 7000 series posiadać ma od 2 do 3 GB pamięci RAM, a do tego od 16 do 32 GB pamięci masowej flash NAND. Do tego, pojawia się w nim jeszcze slot na kartę microSD, więc zakres pamięci będzie można jeszcze powiększyć. Jeżeli chodzi o łączność z internetem, to planowane jest wprowadzenie na rynek dwóch wersji tabletu Dell. Pierwsza ma być wyposażona w łączność Wi-Fi, natomiast druga ma być wzbogacona o modem LTE. Wszystko będzie działało, dzięki oprogramowaniu Android 4.4 KitKat.

Dell Venue 8 7000 posiada aż 3 kamery, dzięki czemu robione nim zdjęcia i filmy będą wyróżniały się szczególną jakością. Główna kamera ma 8 Mpix, ale uzupełniają ją dwie mniejsze kamery pomocnicze. Wykorzystana w nich opcja migawek Intel RealSense Snapshot Depth sprawia, że tworzona jest dokładna mapa głębi. W prosty sposób można tu ustawić ostrość, dokładnie wymierzając parametry fotografii i filmu. Co więcej, pojawia się możliwość koloryzacji zdjęć, co funkcjonalnością przypomina profesjonalne programy do obróbki graficznej.

Nowy tablet Dell zdecydowanie zaskakuje wyglądem. Chociaż jest bardzo cienki, to jednak ci, którym dane było go już zobaczyć na żywo przyznają, że producent zadbał, by nie zmarnować ani trochę miejsca. Z tego powodu, wyświetlacz posiada tylko minimalną ramkę. U dołu urządzenia ramka jest nieco szersza, ale tylko dlatego, że musiały się tam znaleźć głośniki. Niektórzy mogą czuć się zawiedzeni obudową, która jest niezwykle klasyczna, a przez to nieco nudna. Szaro-czarna obudowa być może nie zachwyca, lecz jest solidna, a to najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.