Edimax, nano-karta sieciowa za 69 PLN

Edimax EW-7711ULC

Firma Edimax wprowadziła na rynek nową bezprzewodową kartę sieciową, która wyróżnia się wśród innych produktów tego typu wyjątkowo małymi wymiarami. Jakie parametry kryje w sobie to malutkie urządzenie?

Edimax to jeden z ważniejszych producentów rozwiązań sieciowych oraz nowoczesnych, inteligentnych urządzeń do zarządzania nieruchomościami. Firma zajmuje się również wytwarzaniem systemów monitoringu wizyjnego. Tym razem wprowadziła na rynek bezprzewodową nano-kartę sieciową charakteryzującą się wyjątkowo małym rozmiarem.

Karta Edimax EW-7711ULC to precyzyjnie dopracowana, bezprzewodowa karta sieciowa świetnie nadająca się do użycia w laptopach i ultrabookach. Sprawdza się w małych urządzeniach, ponieważ idealnie pasuje do ich niewielkich portów USB. Nie wystaje z nich, więc ryzyko uszkodzenia jej w trakcie transportu jest minimalne. Karta nie zaburza też estetyki komputera, ponieważ widać ją wyłącznie, dzięki diodzie LED. Wymiary karty Edimax to jedynie 6,6x17x19mm. Dodatkowo liczy sobie zaledwie 3 gramy, więc praktycznie w ogóle nie wpływa na ogólny ciężar urządzenia.

Bezprzewodowa karta EW-7711ULC pozwala na bezproblemowe uzyskanie połączenia Wi-Fi w paśmie 5GHz. Umożliwia przesyłanie danych w standardzie 802.11ac. Procesy zachodzą z prędkością max. 433Mb/s. Dzięki temu, szybkość połączenia bezprzewodowego może stać się nawet trzykrotnie szybsza niż dotychczas, przy standardzie 802.11n. Producent podkreśla, że taka prędkość pozwala na pobieranie dużych plików, nawet takich, jak filmy. Daje także możliwość uruchamiania gier w trybie online. Karta nadaje się do użytku z kilkoma systemami operacyjnymi. Działa w Windows XP i Vista, a także w wersjach Windows 7, 8 i 8.1. Jej zabezpieczenia to WEP 64/128-bit, WPA, WPA2 i 802.1x.

Twórcy karty Edimax zwracają uwagę także na jej walory wizualne oraz na łatwość jej użytkowania. Wyróżnia się ona nieskomplikowanym kreatorem konfiguracji i eleganckim designer, który estetycznie komponuje się praktycznie z każdym urządzeniem. Przy tym wszystkim, nowa karta Edimax jest dostępna we względnie niskiej cenie, bo jej sugerowany koszt to 69zł. W tej cenie otrzymamy zestaw, na który składa się karta, płyta CD ze sterownikami oraz skrócona instrukcja obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.